Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha csak a tuja egyik oldalát...

Ha csak a tuja egyik oldalát tudom metszeni az baj?

Figyelt kérdés

Leylandciprust szeretnék ültetni, jelenleg nekem drótkerítés van, de az egyik oldalt a szomszéd lemez kerítése van mellette, másik oldalt pedig a másik szomszéd háza, tehát nem tudom metszeni csak az én kertem felőli oldalt.

Ez a tuja növekedést, szépséget befolyásolná? Illetve gondot jelentene a szomszédoknak? Át nőne a drót kerítésemen? Annál, amelyiknél lemez kerítés van nem izgat, mert a lemez úgyis felfogja, az már inkább, hogy miután a lemez felé ér, hogy fog felé nőni és mit fog hozzá szólni.

A másiknál szintén nem izgatna a ház fala miatt, de el fogja érni az ereszt, ez már jobban izgat, mert ha rá nő az ereszre, tetőre, akkor egyrészt lehet hogy zavarni fogja, másrészt pedig esetleg elzárhatja az ereszt nem?



2020. aug. 2. 13:58
 1/6 A kérdező kommentje:

És mielőtt jönne a hozzászólás hogy menjek át, biztos megengedik, hogy lemetszem, még a lemezkerítéses szomszédnál oké is lehet, na de a másiknál hogy? Ahhoz fel kéne másszak a tetőre.

Meg ettől függetlenül ami a fal és lemez kerítés mellett van, azt a részt nem tudom metszeni így se úgy se.

2020. aug. 2. 14:01
 2/6 A kérdező kommentje:
Meg persze mondhatjátok hogy legyen akkor olyan magas hogy az ereszig érjen, ezen gondolkoztam én is mert annál magasabb nem is kéne, de akkor még mindig ott van az a kérdés hogy a másik oldalhoz akkor sem férek hozzá, ez csak arra a megoldás hogy nem nőjön a szomszéd részére.
2020. aug. 2. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eresz alaja eleve a szomszéd telkéhez tartozik, közvetlen alá nem tehetsz semmit, a gyökerek be is törhetnek a háza alá.

Ültesd egy kicsit távolabb. A tuja ház felőli oldala aztan fokozatosan elszárad mivel nem kap fényt, szóval azzal nem lesz gond. Amikor már túlnövik a házfalat és elkezd terjedni a háza felé akkor felállitasz egy létrát és levagdosod ami átér.

2020. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés,de mit tudsz tenni.Erre ültetéskor kellett volna gondolnod.

Jah,ekkor a kicsi tujánál ez nem tűnt fel.

2020. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de még nem ültettem.

Előtte direkt kérdezek.

Akkor jobb lenne ha nem ültetnék? A hát faltól kb 50 centire lenne

2020. aug. 2. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát oda semmiképpen. Lehet, hogy téged nem izgatna, ha a falat verdesné, de a szomszédot annál inkább. Házfaltól minimum 2 méterre tedd, de a jövőbeli balhék elkerülése miatt jobb lenne még távolabbra.

Nézd meg a Helyi Építési Szabályzatot, lehet, hogy abban meg is van határozva, hogy nálatok milyen távolságra szabad telekhatártól.

2020. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!