Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vetettem kanadai sütőtököt,...

Vetettem kanadai sütőtököt, de még mindig nincsen rajta termés, ennek mi az oka?

Figyelt kérdés
Szokott rajta lenni nőivarú virág, alatta az apró tökkel, de mielőtt kinyílna már halott

2020. aug. 4. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fejletlen még a növény, vagy rossz helyen van, árnyékban, vagy fa közelében, vagy csak túl sűrű a növényzet.
2020. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így szokták nekem is a tökök. Van 7-8 virág, és csak 1-2-ből marad meg a tök. Nem tudom, mikor vetetted, de nekem még elég csenevészek a kanadaik. A nagydobosin viszont már van egy kisebb focilabda nagyságú.
2020. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 méterre tőle van egy mogyoróbokor, így csak délután 1-ig éri napfény, vizet kap, a földje rendben van. Talán a mogyoróbokor a gond? Vagy eleve keveset terem?
2020. aug. 6. 03:00
 4/5 A kérdező kommentje:
És persze május elején vetettem, ezt elfelejtettem mondani
2020. aug. 6. 03:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagy mogyoróbokor, akkor lehet ez a gond. Az öntözés vize feltehetőleg csak a felső talajrétegbe jut, a tök gyökerei pedig mélyre nyúlnak, ahonnan a mogyoró minden vizet és tápanyagot elszed. Egyébként egy nagy mogyoróbokor gyökerei akár 5 m távolságig is sűrűn behálózzák a talajt, 2 m-re nem lett volna szabad ilyen vízigényes növényt ültetni, ha nagy a bokor.

Később, ha erősödik a tök, akkor lehet, hogy lesz energiája megkötni a termést.

2020. aug. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!