Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma ültettem el az őszibarackma...

Ma ültettem el az őszibarackmagokat a kertbe,milyen időköznként kell locsolgassam?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésedre a válasz ne hagyd teljesen kiszáradni a földet azt nem mondhatjuk h minden másnap v harmadnap mert függ a föld vízáteresztő képességétől a hőmérséklettől, páratartalomtól és a széltől.

Én a helyedben cserépbe ültettem volna így az első telet biztosan túlélné.


De Magról gyümölcsfát ültetni?próbaképp jó de ha igazán szép fát szeretnél ami viszonylag hamar és minőségi gyümölcsöt terem akkor inkább vegyél facsemetét ami már be is van oltva. Vagy oltsd be magad.

Ha nincs be oltva akkor is terem de sokára, kicsik és nem olyan ízletesek a gyümik.

Biztosan vannak olyanok akiknek oltás nélküli fájuk van és terem de kérdés mennyi idő telt el az ültetéstől az első termésig és milyen a minőség.

Nem olyan drága a csemete.

2020. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem akarsz venni, akkor is érdemes csemetét nevelni és azt kiültetni.

A magot pedig érdemes csíráztatni (nedves kendőben, szalvétában).

2020. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tegnap elültetted, akkor ma meg ásd ki. Tisztítsd meg, és száraz, hűvös helyen tárold késő őszig. Akkor ültesd el ismét, és ne is nézz rá addig, ameddig ki nem csírázik.

Idén már biztosan nem fog kihajtani, viszont megrothadhat a földben, vagy megeheti valami kártevő.

Ha sok mag van, akkor egy jelzőbot köré egy arasznyi háromszög vagy négyszög sarkaira tegyél egy-egy magot, mert nem minden mag szokott csíraképes lenni. Ha esetleg mind kikel, akkor majd kihúzgálod a felesleget, csak egy maradjon. Végleges helyre tedd, ha lehet, mert úgy minimum 1 évvel hamarabb lesz termésed, mint ha még át is ülteted.

És ha terem, akkor ki tudod hajítani, ha semmit nem érő lesz. Mert azt ne várd, hogy pont olyan lesz a termése, mint amilyenből kiszedted. Ugyanúgy valamelyik ősére üt vissza, mint ahogy hiába van egy cirmos macskád, a kölyke lehet bármilyen elképzelhető színű. Arra is jó az esély, hogy cirmos lesz, de ezen kívül is lehet bármilyen, azt nem tudhatod, milyen volt az apa, ahogy a barackodnál se tudhatod, milyen fajta virágpora porozta meg, a nagy- és ükszülőkről már nem is beszélve.

2020. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feleselges rá a víz ahogy fent irták idém meg el sem kezd csírázni majd jovo tavasszal, nálunk simán kikelnek magról amik elhullanak nyáron.
2020. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doros ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a magnak kell a lehullás utáni tél, kell a hideghatás, utána indul majd tavasszal csírázásnak.
2020. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!