Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történt a kis bonsaiommal?

Mi történt a kis bonsaiommal?

Figyelt kérdés

2018 decemberében kaptam egy kis Bonsai-t. A papírja szerint Bonsai Ficus - Ginseng. Amikor megkaptam Pityut, rá 3 hónapra elkezdett száradni... de nem tartott sokat ez az állapot, hamar újraéledt. Az útmutató szerint öntöztem és tartottam. Nagyvárosban élek, azt hittem, hogy nem megfelelő neki ez a környezet, főút mellett lakom, a szennyezettségre is ráfogtam. Hazavittem vidékre tavaly nyáron, és mintha egy új fát kaptam volna, még virágzott is. De ősszel megint elkezdett elszáradni. Azóta nem akar újrazöldülni. Ugyanúgy gondoztam, ugyanúgy öntöztem, tavasszal át is volt ültetve... És most nem csak szárad, hanem még a levelei is sárgulnak... Mit tegyek vele? Meg lehet menteni?

Itt vannak a képek róla:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. aug. 6. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
A bonsai hungary-t hívd fel, és ők profi tanácsot tudnak adni.
2020. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennek egyértelműen tönkrement a gyökérzete, vagy kiszáradt vagy kirohadt. Ha még van zöld levél valahol rajta, akkor azt az ágat vágd le és tedd vízbe, hátha kigyökerezik. Ilyen elnevezésű növényem nekem is volt ill. van, bár az egy nagyon vastag, elágazó törzsre oltott valami volt. Annak a hajtásai kiválóan meggyökereztek vízben, sőt, amikor maga a vastag törzs száradt ki, akkor a levágott, még zöld leveles részei is kigyökereztek.
2020. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szár alja nagyon úgy néz ki, hogy agyon lett öntözve. Mivel a kelleténél nagyobb a cserép, az is ezt valószínűsíti.

De persze lehet, hogy sötét volt a helye emellett. Egy növénynek nem ugyanazt jelenti a világos, mint neked.

2020. aug. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!