Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szívótömlőt hogyan lehet...

Szívótömlőt hogyan lehet szivárgásmentesen szerelni? (Szivattyútömlő / ütésálló kemény PVC spirállal megerősített)

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy egy ilyen belső felületén sima de a külső felületén bordázott szívótömlőre hogyan lehet fém vagy műanyag tömlővéget úgy rászerelni, hogy nyomás alatt se szivárogjon.

Ha csak simán ráhúztam ABA bilinccsel, akkor folyt orrán-száján. Próbáltam közé tekerni teflon szalagot, de így is szivárgott. Az egyetlen ami bejött, hogy szigetelő szalagot tekertem vékonyan a tömlővégre, de így sem tökéletes..

Mi ennek a trükkje?



#szivárgás #szerelés #bilincs #szívótömlő #szivattyútömlő #tömlővég
2020. aug. 14. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ABA, hanem AWAB.

Gumiámpasztával vagy ilyen kinyomós szilikonnal kened be a tömlővéget, rá a tömlőt, aztán erre úgy azon frissen ráhúzod az AWAB-ot. Nekem már vagy 10 éve így van, és azóta is jó.

2020. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az üzemben tömérdek szívó és nyomó tömlő van. Minél jobban passzoljon a belső mérethez, a keményet nem tudod összehúzni. Awab ból legalább 2 kell, de ha kemény a cső, inkább megszakad.

Ezt szoktuk [link] inkább ha van. Szélesebb és jobban megszorítható.

2020. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos volt mindkét tanács.

Én aba néven ismertem, meg a neten is sokszor így szerepel, de jogos, tényleg ez a helyes..


A szilikont hagyni kell megkötni mielőtt használatba veszem? Ha igen, mennyi ideig?

2020. aug. 14. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Én bicikli belső gumiból vágtam csíkot és azt 2 rétetben rátekertem a bilincs alá.


De van direkt spirálcsőre is bilincs:


[link]


[link]

2020. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szilikonnak elvileg félóra is elég, mert a levegővel érintkező széle nagyon gyorsan szilárdul, és tömít, de a biztonság kedvéért inkább várj egy napot.
2020. aug. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minden tanács hasznos volt.
2020. aug. 16. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!