Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szegélynyíró tényleg nem ér...

Szegélynyíró tényleg nem ér semmit?

Figyelt kérdés
Egy, sajnos hepe-hupás fákkal teli területre kellene valami. Kibéreltem egy kétkezes benzines kaszát, nem volt valami kényelmes vele manőverezni. Nem tudom a szegélynyírók milyenek lehetnek. A gaz nem nagy, 15-20 cm. 600 nm-nyi területről van szó.
2020. aug. 15. 10:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Nálam is van kerítés, meg fák is a füves részen. Nyilván nehezítő körülmény, megvan a technikája a dolognak. Az adott dolgot körülvágod, aztán a maradék pár szál füvet már úgy vágod, hogy kis fordulaton menjen a gép, úgy nem teszi tönkre a fák kérgét meg a kerítést, mert nem üt akkorát a damil. A kicsi fák törzsére meg teszel valami védőt. Nekem lomtalanításból származó 110-es PVC-cső van 10 cm-es darabokra vágva, hosszában végigvágva, és rátéve a kis fák törzsére. A vastagabb fák kérgét meg nem bántja a damil, ha odafigyelsz.

Rendes kaszával nem olyan szörnyű dolog 600 m2. Ha nehéznek találod, akkor kétszerre vágd. Az is lehet, hogy rossz volt a technikád, azért nem ment jól.

Vagy gondolkozz el a rotációs kapán. Évi 5x2 óra ekkora terület, pihenőt beleszámítva. És a gyümölcsfáknak is jó, ha nem kell megküzdeni a vízért a rengeteget párologtató fűvel, a rotázott talaj nem is repedezik össze aszályban, mint a füves. A gombabetegségeknek ideális a párás levegő. Tápanyag-utánpótlásnak is az a módja, hogy rotával beforgatod a cuccot.

2020. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A vakondok által okozott buckák miatt gondolkodom én is a rotációs kapán, bár akkor már egy tologatós fűnyíró is jó lehet majd. Lehet az lesz, azért egy fűnyíró csak szebb munkát végez.
2020. aug. 15. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!