Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen az idei szőlőtermésetek...

Milyen az idei szőlőtermésetek? Mivel permeteztétek?

Figyelt kérdés
Idős rokonomé nagyon rossz Zalában, elrohadtak a fürtök, az olcsó permetszerre fogja.

2020. aug. 20. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Permetszer dolgában lehet némi igaza .A rizlingszilváni nagyon kényes az ilyen időjárásra .A kistermelők kevésbé jutnak hozzá a hatásos permetszerekhez. Ez is ki van találva .
2020. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Nagyon szép. Réz plusz kén virágzásig 7-10 naponta. Igény szerint. Virágzas után felszívódó szerek igeny szerint váltogatva 14 naponta. Ridomil gold plusz Bumper pl. Van egy két vékony héjú mint a csabagyöngye pár tőke azt a darazsak mindíg kikezdik nincs mit tenni. Gyorsan meg kell enni. A többi szèp.
2020. aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz: hárslevelű, rizling, kadarka. Rézszulfát és lombtrágya, semmi más. Ismerősöm tízezreket költ mindenféle permetre, nekem úgy tűnik se nem jobb, se nem több a termése. Nem ezen múlik.
2020. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
Azert ha elkapja a szürkerodhadás nàlam egyszer fordult elő akkor a réz kevés. Arra speciális szer kell ami megállítja. Egyébkent jó a réz. Felszívódót azert hasznàlok hogy ritkábban kelljen permetezni.
2020. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a permetszerrel lehetett a gond, hanem a nem megfelelő időben végzett permetezéssel. Ha meg már elkapta a peronoszpóra, akkor nem lehet bármivel megfogni.

Nálam az elmúlt 2 hétben 3 egymástól távol lévő kertben is megjelent a peronoszpóra. Szerencsére, a Mister nevű felszívódó szerrel sikerült megfogni. (Ugyanaz, mint a Quadris.)

Érdekes módon, 2 telken is az Othellón vettem észre először, az érzékeny csemegéken csak később jelentkezett. A megye (Heves) 2 másik vidékén termelő ismerősök is ezt mondták, hogy náluk is az Othello betegedett meg először, ami sokak szerint semmire nem érzékeny...

2 telken nem minden évben szoktak megbetegedni a tőkék, ezeken a helyeken ez volt az első gombaölő. A harmadik telken szinte minden évben előfordul, ott ez a harmadik gombaölőzés volt peronosz ellen, de volt kettő lisztharmat ellen is, mert ott ez is elő szokott fordulni. Nem is emlékszem már, mikor láttam peronoszpórát augusztusban, úgyhogy teljesen meglepett.

Amúgy hatalmas fürtök és hatalmas szemek vannak, a legnagyobbakat kisebbre is vágtam borsó méretnél, sokat le is kellett hajigálni, mert voltak vesszők 5 fürttel, de csak 2-3-at hagytam. Kivéve néhány tőkén (főleg kb. 10 Szőlőskertek királynője), amiken alig lett termés a tavaszi fagyok miatt, de ami lett, az ott is kiváló.

2020. aug. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!