Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől kórózik (virágzik) ki a...

Mitől kórózik (virágzik) ki a fekete retek?

Figyelt kérdés
Fokhagyma kiszedése után vetettem fekete retket, ahogy eddig is mindig. Szépen kikeltek, meggyérítettem, locsoltam, most pedig azt vettem észre, hogy vastagszik meg a szára és kezd virágot hozni, mint amikor kiültetjük a retket, hogy magot hozzon. Mi okozza ezt? Rossz volt a mag? A szárazság? Ez utóbbit kétlem, mert mint már írtam, locsoltam épp eleget. Eddig sosem fordult elő.

2020. aug. 21. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a hőség miatt. Ha bármi sokk miatt leáll a fejlődése, amikor már elég fejlett hozzá, akkor az újrainduláskor nekifog magot hozni.

Túl korán kezdtél neki, augusztus első felében ráértél volna, vagy akár még most is. Így túlságosan megerősödtek, mire bejött ez a három hetes hőség, amit nem szeretett. Valószínűleg ez okozta a maghozást.

Ha van még magod, ültess újat, öntözd be, még jó lesz, ha hosszú lesz az ősz.

2020. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!