Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kamilla termesztés?

Kamilla termesztés?

Figyelt kérdés
Kamillát szeretnék termeszteni, a vetése úgy tudom ,hogy ősz elején van, tehát aktuális lenne. Szeretném majd eladni. A kérdés, hogy hogyan lehet eladni a kamillát?

2020. aug. 30. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az ilyen terveknek úgy szoktak nekiállni, mielőtt felszántasz több hektárt, beveted, aratod, hogy előtte piackutatást végeznek, leszerződnek és utána belefognak. (Kozmetikaiszer és gyógyszergyártók, ilyesmik)

Kivéve, ha te egy kiskertnyi részen akarod ezt csinálni, mert akkor a legjobb, ha a leszüretelt fejekkel kimész a piacra, TALÁN lesz vásárlód.

2020. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom, hgy a kamilla kifejezetten szikes talajt kíván. Egyébként is valamikor (50 éve) jártam egy gyógynövénytermesztési tanfolyamra, amikor még az volt az általánosan elfogadott álláspont, hogy ritka kivételtől eltekintve a gyógynövények a természetből gyűjtve adják a legmagasabb hatóanyag tartalmat. Termesztési körülmények között sem a megfelelő talajt, sem az optimális klimatikus viszonyokat akkor még nem sikerült megtalálni. Lehet, hogy azóta fejlődött a tudomány ezen a téren is.
2020. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kamilla nem igényel nagy gondozást. A kertünk kötött talaj minden ősszel elszorja a magját aztan tavasszal kikel. Ha teának akarod arusitani szaritott formában akkor abból tényleg több hektár kell mert ugye csak pár száz forintért tudod eladni adagonként ha valaki meg is venné.
2020. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!