Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oleo-mac sparta 250t, vagy...

Oleo-mac sparta 250t, vagy stihl fs55 fűkasza? Miért?

Figyelt kérdés
Ház körül használnám, meg az árokpartra.
2020. szept. 3. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Oda az Oleo-Mac is megfelel.Miért fizetnél többet a márka névért.
2020. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Vagy mondjuk úgy, egyik se felel meg, mert mindkettő csak 1 LE.

Na jó, egy árokpartról nem nagy munka egy ilyennel szálanként eltávolítani a füvet, de ha az udvar több száz m2, akkor többre mész egy kínaival, negyede idő alatt végzel.

Nekem is volt ilyen Spartám, de amikor megvettem 15 éve az első kínai kaszámat, a Spartát adtam is el. Ég és föld a különbség.

Egyetlen téren volt jobb az Oleo-Mac: sokkal könnyebb. De meguntam vele a piszmogást.

2020. szept. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kínait most dobtam ki, több szemét legyártását én nem támogatom.


Könnyen ráírják a lóerőket, aztán hogy milyen laborban teljesítette és meddig bírja más kérdés. 5 évente nem akarok fűkaszát venni.


Azért nem szálanként kell a füvet vágni az árok vagy 100 méter és három hét alatt térdig ér benne a fű.


A 20ezer Ft különbséget hajlandó vagyok kifizetni, ha a stihl tényleg jobb.

2020. szept. 3. 18:48
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Dicsérik az Oleo Macot, de azért a Stihl a király még mindig. Nekem 1 lóerős Makita kaszám van, mindenre elég, még a hozzávaló vágólapot is elbírja. Majdnem úgy megy, mint az előző kínai, "2,5" lovas kaszám. Jó márkából a gyenge is nagyon jól megy.
2020. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Igazából a drágábbat is kukába tudod vágni, ha nem használod normálisan...

Én sthillel ( nagyobbal is ) vagy kínai sz@rral is elvagyok csak a lényeg jó keverék, tisztességes karbantartás s tankok közti szünet neki.


A sthil fs55 egy kicsi-könnyű, de azért erős gép.Keveset is fogyaszt meglepően bár én csak jobbára 50%-on, ritkán 70%-on húzom a gázt.

Mérete miatt őt is érdemes tankonként pihentetni 20 percet vagy szétsz@rod.1 tank kb gaztól-gáztól is függ, olyan 300-400m2-re elég úgy tapasztaltam.


A kínaiak érezhetően erősebbek az fs55-nél, de többet fogyasztanak s idővel gyengülnek kicsit...

Én kínaival 1000m2-et lenyomok 2 tankolásból.


A 100-as benya s full szintetikus olajjal jól viselkedik.

A 95-ös benyával néha nehezebben indult.

A 100-as etanol tartalma miatt én kijáratom használat után, így nem zabálódott szét a gumi vackok a karbiban meg a csövek sem, míg másnál igen...

2020. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó választás a stihl fs55 kicsi lesz ehez a munkavégzésre, mert ez csak szegélynyíró és nem fűkasza Arra figyelj, hogy fűkaszát vegyél, mert szegély nyíróval kín szenvedés lesz. Viszont a fűkasza 100eFt nál kezdődik az áruk ami megbízható márka (Stihl, Husqvarna, Makita). Ha van rá anyagi lehetőséged akkor szánd rá a pénz és ne kínai hulladékot vegyél, hiába van rákamuzva 5,5Le teljesítmény akkor se fog tudni annyit mint egy 1,2Le normális márkának a gépe.

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Próbáltál már 1 LE-s géppel damillal térdig érő füvet vágni? Szó szerint kínszenvedés. Legalábbis a Spartával, még csak azzal próbáltam. Én is dolgoztam vele két évet, mert azt hittem, ennyit kell tudni egy fűkaszának. De aztán vettem egy erős kínait, és rádöbbentem, hogy ezt hívják igazából fűkaszának. Az 1 lovasak nem fűkaszák, hanem szegélynyírók, pár szál fű könnyű és pontos levágásához vannak gyártva.

Ilyen munkához legalábbis egy Stihl 120 kell. Ez már tud annyit, mint egy egyszerűbb piacos kínai.

2020. szept. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7es

Tédig érő fű damillal, ez a kínszenvedés, lehet ott akármilyen fű. Bokán felül érő, nagyon sűrű füvet már vágtam az idén az esős májusban, az említett Makitával, 1 lovas. Úgy ment, mint kés a vajon.

2020. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

A kérdező írta a térdig érő füvet.

Én a kínai kaszáimmal általában ekkora füvet vágok, damillal, és nem kínszenvedés, hanem szórakozás.

Mivel egyrészt nem sima a terep egyik földemen se, másrészt meg rengeteg fát, betont, kerítést kell körülvágni, ezért csakis és kizárólag damilt lehet használni.

Majd próbálj ki rendes fűkaszát, azt csak lengeted, és nem kell azt figyelni, hogy megfogja-e a növényzet, mert nem tudja megfogni. És nem is csak olyan lassan lehet lengetni, mint a Makitádat, plusz másfélszer olyan széles sávot vág egyszerre.

2020. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9es

Ez is igaz. Én csak annyira akarom rábeszélni a kérdezőt, hogy ne kínait vegyen.

2020. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!