Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van közületek valakinek...

Van közületek valakinek tapasztalata a San Marzano paradicsommal?

Figyelt kérdés
Mi idén ültettünk először ilyen fajtát. Csak az emúlt pár hétben kezdett el érni, és nemrég észrevettem, hogy több termésen fehér repedések keletkeztek. Ezt valami kártevő okozza, vagy más miatt van? Tavaly nem ilyen fajtájú paradicsom volt nálunk, azt a poloskák szívogatták és foltosak lettek a termései, de ilyet, mint idén, még nem láttam. Előre is köszönöm, ha véleményt mondtok!!

2020. szept. 13. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fehér repedéseket én még csak akkor tapasztaltam, amikor hirtelen eső miatt fokozott vízfelvétel miatt végigrepedtek a bogyók. San Marzanonál elsősorban a bogyó bibe felőli részének elbarnulását tapasztaltam. A szakirodalom szerint ez kalcium hiánytól van. Ezért idén kéthetente kalcium nitrátos locsolást alkalmazok.
2020. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!! Érdekes, mert nem nagyon esett nálunk mostanában, és az öntözést se visszük túlzásba. :) Azt a barnulást, amit írsz, szerencsére nem tapasztaltuk eddig.

Kalciumos tápot még nem alkalmaztam, de felírtam magamnak. :)

2020. szept. 13. 17:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a legutóbbi esőtől felrepedtek és mostanra már beforrtak a repedések azért látod fehérnek. Ezt nem tudod kikerülni csak ha repedésre kevésbé hajlamosabb fajtát szerzel be, az öntözést pedig a talajra/tövére korlátozod.
2020. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!