Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet magról szőlőt szaporítani?

Lehet magról szőlőt szaporítani?

Figyelt kérdés
Vettem néhány napja egy fürt szőlőt a boltban, nagyon tetszett, és úgy gondoltam, hogy elültetem a magját. Előtte 1 napig kiszárítottam, hátha az segít. Van tanácsotok, hogy hogyan lehetne kikeltetni? Sok napfény kell neki, vagy inkább árnyékosabb hely? Mennyi vízre van szüksége? Kb. mikor kelhet ki? Hasonlítani fog az anyanövényre? Ha tudtok valami bevált módszert erre, kérlek írjátok le. Minden választ előre is köszönök!

2020. szept. 16. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos h fajtaazonos növény fog kikelni, ha egyáltalán..

Nem véletlenül szokás oltványt venni.

2020. szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag NEM.


[link]

2020. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ne kínlódj vele. Sokszor lel a kertben ilyen nàlam. Hagytam meg kettőt hármat. Évek óta semmire se mennek. Inkább tudd meg a fajtàját és vegyèl oltványt. Vagy vàlassz képek alapjàn hasonlót.
2020. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ízlett a gyümölcs, próbáld kinyomozni, melyik fajta volt. Mondok egy példát! Ha vöröses színű a bogyó, nagy, laza szerkezetű a fürt, és vékony a héja a szemeknek, akkor az a Kardinal. Vagy végigszortírozod a 12:53-as válaszoló javaslatát. Szóval neked, aki a szőlőt élvezni akarja, neked nem érdemes bajlódnod, hamem egyszerűbb megtalálnod a fajtát és beszerezni az oltványát. Természetesen ha agrárkutató akasrz lenni, akkor rajta, tessék elvetni a magokat! Sok sikert.
2020. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne 1 napig szárítsd, hanem tovább. Majd késő ősszel ültesd el a kertbe, megjelölt helyre, több mélységbe. Cserépbe is lehet, csak akkor egész télen, meg utána nyáron öntözgetni kell. Mondjuk, ha van fűtetlen, világos helyed (pl. előtér), akkor ez a legjobb.

Nekem a kertben most is mindenfelé vannak kikelve magoncok, amiket a madarak "ültettek". De ki fogom hajigálni mindet. Nem lesz fajtaazonos. Próbálkoztam már egyszer, olyasmi lett, mint az anyanövény, csak apró szemű. Ráadásul, valószínűleg bejött hozzám a szőlőgyökértetű, ami az európai szőlő gyökerén él, és szerintem ezért nem nagyon akar fejlődni az adott tőke, pedig már legalább 10 éves. (Átoltottam Hamburgira, és mivel pár fürt van rajta minden évben, ezért nem vágom ki, a mellette lévő oltvány úgyis 10 m-eseket hajt, kell neki a hely.) Szóval, ha nem homoktalaj van a kertedben, akkor nem érdemes oltás nélküli szőlővel próbálkozni, mert lehet, hogy 5-10 évig jó lesz a projekt, de aztán megtalál a filoxéra, és vége a játéknak, akkor meg már sajnálni fogod a szép tőkéket.

Ha nem helyi termelőtől származik a szőlő, hanem kartondobozban van a boltban, akkor rajta szokott lenni a fajtanév, szóval jó eséllyel tudsz ilyent venni, ha nem is minden kertészetben.

2020. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Baszki, ha a bal vállad fölött hátradobsz egy vesszőt, megered. Mi a ménkűnek kínlódnál a magvetéssel?
2020. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom, azért, mert az adott szőlőhöz csak magot adtak a boltban, vesszőt nem.
2020. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!