Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kifejlett vérszilva törzse...

Kifejlett vérszilva törzse mekkora lesz?

Figyelt kérdés
Mekkora “kört” hagyjak neki a kertben? Díszkövekkel akarom körbekeríteni. 40 cm körre gondoltam. Elég ez vagy kevés? Ismerősöm rávágta az 1 métert, de nálam nincs akkora hely meg nem is láttam olyan vastag vérszilvafát.

2020. szept. 22. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Kb. annyi helyet igényel mint a plumbusz
2020. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon humoros
2020. szept. 23. 06:16
 3/4 anonim ***** válasza:

A vérszilva elég nagy szemetet csinál.

A díszkövek útban lesznek, ha időnként fel szeretnéd gereblyézni.

2020. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vérszilva az sima mirabolan szilva, vörös levéllel. A törzse nemigen fogja elérni a 40 cm-t 30 éven belül, de a talajszinten kiszélesedik, ahol a gyökerekhez fordulnak a törzs edénynyalábjai. Vagyis, szerintem az 1 m nem túlzás, mert ha nem is lesz soha ekkora a föld feletti rész, de a gyökerek fel fogják emelni, ami nem lesz szép.

Ez mondjuk nem szilva, de kisebb mértékben az is hasonlóan viselkedik, a gyökerek megemelik a törzs melletti talajt:

[link]

2020. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!