Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a bonsai fámnak?

Mi lehet a baja a bonsai fámnak?

Figyelt kérdés

Van egy ficus ginsengem. Lassan 1 éve van nálam hetente 1x öntözöm áztatásos módszerrel, nyáron 3 télen 2 hetente tápoldatot kap de az utóbbi ídőben (kb 1 hónapja) nagyon hullajtja a leveleit es a gyökerénél olyan mint ha rothadna. Korábban beszéltem egy csávóval aki kicsivel többet ért a bonsaiokhoz mint én. Azt tanácsolta locsoljam ne áztassam, de nem lett jobb. Lehetéges, hogy még nyáron a huzatban megfázhatott, vagy túl öntöztem? Mit tegyek?



[link]



2020. szept. 28. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Megfázás kizárt, túlöntözés elképzelhető.

Csak a fotó kedvéért tetted ide? Mert ha nem, akkor fényhiány is lehet a baja. Vagy túltápozás.

Áztatás mit jelent? Az edényét a tetejéig vagy legalább feléig ellepi a víz? Mert akkor kivétel után kifolyik a talajból minden tápanyag a vízzel együtt.

2020. szept. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Foto kedvéért ablaktol kb 90 radiátortól kb 80 centire van az íroasztalon, arra gondoltam kitehetném ablak párkányba a radiátortól távolabb legalabb 60-70 centire. Palackozott ásványvizet használok és a tálat kb 1 centivel lepi el a víz.
2020. szept. 29. 06:35
 3/6 A kérdező kommentje:

Legutóbb vasárnap öntöztem és az ültető közegbe bele van keverve tápoldat is

Pár hete ültettem át, mert azt hittem a föld a baja, hogy nincs már benne tápanyag

Milőtt lehullanának a levelei előtte folfokba besárgulnak

2020. szept. 29. 06:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen és pár év után a vastag alsó rész elkorhadt. Én már előtte is kísérletező kedvű voltam és pár levágott hajtást vízben meggyökereztettem. Amikor a vastag alsó rész korhadóvá lett, akkor az összes még meglevő hajtást is vízben meggyökereztettem. Kivétel nélkül minden hajtás meggyökeresedik és aztán földbe ültethető. Télen 10-15° között is tartható, nem is túl érzékeny a kiszáradásra, legfeljebb évekig tart, míg erősen megvastagodik a szára, de ez engem személyesen nem zavar.
2020. szept. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát korábban nem tápoztad? Akkor lehetett az a baja. Most meg a gyökerek meggyepálása.

Ilyen módon semmit nem szabad áztatni.

2020. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amióta megvan tápozom

Egyszer tavasszal ultettem at

Meg legutobb 1 honapja

Gyökerét nem vágtam

2020. szept. 29. 18:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!