Kezdőoldal » Otthon » Kert » A klíviát hogyan lehet kikezel...

A klíviát hogyan lehet kikezelni a fuzáriumos gyökérrothadásból, és hogyan lehet megelőzni a bajt?

Figyelt kérdés
Sajnos volt már egy korábbi klíviám, amit még 2001 tavaszán vettem, de az első virágzását leszámítva, amikor eleve bimbósan vettem, mindig satnya volt a virágzata, legtöbbször ülve maradt: beszorulva a levelek közé, és sose volt újra annyi virág benne, mint az elsőben, és az egész növény is fokozatosan egyre rosszabb állapotba került. Végül hosszú éveken át tartó "haldoklás" után 2009-2010 környékén pusztult el. :( A mostani klíviámat 2011 tavaszán vettem, és egész mostanáig szép volt, de most újra ugyanazokat a tüneteket mutatja, mint az előző: elszáradnak a levelei, és pont, hogy a legfiatalabb, még éppen növésben lévő levelei barnulnak, vagy egyenesen feketednek meg, a régebbi levelei meg lassan leszáradnak, és nem pótlódnak többé. :( Vigyáztam, hogy ne locsoljam túl, tápoldatoztam is, sőt ilyenkor ősszel is kint van az erkélyen, hogy a virágzásához szükséges 2 hónapos hideghatást megkapja. De ilyen rossz állapotban ez a klíviám még sosem volt. Másfél éve szaporítottam is magról, a magoncok még kicsik a virágzáshoz, de többségük szép, és nagyon szeretném megelőzni, hogy ők is az anyanövény sorsára jussanak. Valaki tudna ebben segíteni? Volt még itthon egy kevés Dithane gombaölőszer oldat. Azzal is meglocsoltam, de az a tapasztalatom, hogy ezek a növényvédő szerek nem valami hatékonyak sajna. Remélem meg tudom őket menteni, előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)

2020. okt. 5. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Kifejezetten tápanyag szegény, szárazabb ültetőközeget szeret. Alig kell locsolni, giliszta szerű gyökerein is látszik, hogy szárazságtűrő, sőt szárazság kedvelő. A virágszár akkor marad ülve, ha sok fényt kap a teleltetés és virágzat fejlődés során.
2020. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát igen, túlöntözési tünetnek tűnik. Mutass pár fotót, egy olyat is, amin oldalról látszódik a cserép meg a növény, az arányok miatt.
2020. okt. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudtam megmenteni, november 3-án - éppen Kosztolányi Dezső halálának évfordulóján -, több, mint 2 évnyi haldoklás után kidobtam. 2020 nyara medárdosan esős volt, és ennek köszönhetően az erkélyen többször is elázott, ekkor kezdődött a haldoklása. Viszont a gyerekei egyre szebbek, az egyikük már tavaly is virágzott kétszer - tavasszal és nyáron is -, de két másik testvére pedig most bimbós, illetve az egyiknek most nyílnak az első virágai. :) Őket úgy igyekeztem az erkélyen elhelyezni, hogy az eső ne eshessen rájuk, és mivel enyhe volt az idő, ezért csak december 7-én hoztam be őket, hogy a szükséges 2 hónapos hideghatást minél biztosabban megkapják, hiszen októberben még 20 °C-ok is voltak.
2023. jan. 5. 04:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!