Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gomba lehetett? Őzlábgo...

Milyen gomba lehetett? Őzlábgomba?

Figyelt kérdés

Szóval ma voltam kint az erdőben nagy őzlábgombát szedni (magas, barna tönk, kalap, stb.).

Az egyik helyen látom, hogy őzlábgombához hasonló gombák nővek kör (illetve ellipszis) alakban (mintha valami kultikus hely volna). Hasonló pikkelyek voltak a kalapon, mint az őzlábgombán, gallérja is volt, csak az volt a furcsa, hogy az egész gomba fehéres volt (a tönkje, kalapja, gallérja, stb.).

Milyen gomba lehetett? És mérgező?



2020. okt. 25. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted kép nélkül ki tudja ezt megmondani? Sokszor még képpel sem egyértelmű milyen gomba.
2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
galóca
2020. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem volt nálam a telóm :)
2020. okt. 25. 17:58
 4/7 anonim ***** válasza:

A kurta leírásod alapján én is gyilkos galócára tippelek. Ennek a lemezei nem ráfutnak (a föld irányába) a tönkre, hanem felfelé a kalap felé. A lemezek sűrük, fehérek, gallérja van és bocskora (ez utóbbi könnyen a földben marad, ezért gombaszüretkor mindig meg kell nézni, hogy van-e bocskora, ami esetleg a földben maradt). Ha nem vagy halálbiztos, akkor ne szedd!!! Főleg ne keverd a többi gombával, azaz ne érintkezzen velük.

A tönkje csőszerű, tehát belül hosszanti irányban üreges.


Gyilkos galóca:

[link]

2020. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyilkos galóca annyira azért nem pikkelyes. Én így kép nélkül inkább valami őzlábra tippelek. Néha a nagy őzláb is egész világos, múlt héten én is találtam ilyeneket, egész világos barna mintával és majdnem hófehér tönkkel. De vannak eleve világosabb fajták is, pl. a csipkés őzláb, ami szintén ehető.
2020. okt. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az őzlábgombát a galócáktól megkülönbözteti a bocskor és a lemezek fel- vagy lefutása a tönkre. Fentebb már leírtam, melyiknél hogyan van.
2020. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogod magad, szedsz egyet.


Bevizsgáltatod még aznap, de nem a szomszéd Jóskával, aki gombaszakértőnek hazudja magát.



Ha a szakember megtudja mondani, miaz, ehető, nem ehető, akkor és CSAK akkor edd meg (ha van ilyen irányú szándékod).


A nem megbízható helyről beszerzett gomba fogyasztása nagyon veszélyes, sőt halálos is lehet.

2020. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!