Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért van az hogy pl egy...

Miért van az hogy pl egy traktor gyengébb mint egy auto? Tovább

Figyelt kérdés
Szóval van hogy 7ezer köbcentis traktor csak 250lovas mig vannak olyan autók hogy 3-4ezres motorral 300-400lovasak.

2020. okt. 26. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Másra vannak optimalizálva. Egy traktornak alacsony sebességen kell teljesítenie, nagy vonóerőt kifejteni.
2020. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert másra van kitalálva. A traktor alacsony fordulaton hatalmas nyomatékot tud leadni, nagy felületen. Egy autó a nyomatéka maximumát csakis magas fordulatszámon tudja leadni, apró felületen. Egy sima mezei 250 lóerós John Deere 6200-as elhúzna 10 db 600 lóerős BMW X5 M-est.
2020. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én se értettem, ezért a csak 160 lóerős autómnal próbáltam arrébb húzni egy alig rakott pótkocsit.

A kérelem pörögtek, a kuplung még égett.

Mákomm volt, mondta az autószetószerlő, mert ha nem égett volna, odalett volna sebváltóm is.

A nyomaték, amit egy ősrégi 70 lovas traktor is tud. Ezért nem látod őket autópályán száguldozni.

2020. okt. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második!


A 6200-as John Deere közel sem 250 lóerő!

2020. okt. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!