Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire normalis a diobélen...

Mennyire normalis a diobélen talalhato feheres halos anyag?

Figyelt kérdés
Ez valami penesz vagy valami hasonlo kezdete vagy mi ez rajta? (Nagyon soknal tapasztalom)
2020. okt. 27. 21:29
 1/4 anonim válasza:
47%

Természetes, és semmi bajod nem lesz tőle, ha megeszed. Azokon keresztül veszi fel a termés (dió) a vizet és egyéb tápanyagokat a fából :)

A még nem teljesen érett terméseknél van, egy idő után majd leszárad és rátapad a dióhéj belsejére, ha kifejlett.

2020. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel október vége van, nem gondolnám, hogy a dió még az érés elején van. Az a hálós valami akár lehet penész is. Tőled hozzáértőbbel nézesd meg. A penész toxinokat termel, ami rákkeltő. Penészes diót ne használj. Az utóbbi hetek csapadékos időjárása miatt sajnos előfordulhat, hogy a több napig a földön/fűben heverő dió megpenészedik, akár belül is.
2020. okt. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

diós csoportban is volt ilyen kérdés pár napja.

te voltál az?


penészgomba, esélyes hogy toxint is termel, nem ehető

2020. okt. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Első vagyok

Ezek szerint én megettem a dión a penészgombát...huh

El is felejtettem, hogy sokat esett és már nem érik

2020. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!