Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gomba? Hogyan lehet...

Milyen gomba? Hogyan lehet kiírtani?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, nem is szeretem. De a kertünkbe találtam és mégis jó lenne tudni milyen gomba.


[link]


Több is van.

Hogyan lehet kiírtani? Ha esetleg gyerek jön hozzánk véletlenül se történjen baleset..


2020. okt. 29. 09:53
 1/7 anonim válasza:
Akkor a füvet is írtsd ki mert a végén lelegeli.
2020. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez őzlábgomba és egyébként védett.

Ha jön valami gyerek, akkor mondd meg neki, hogy ne egye a nyers gombát a kertből, talán megérti.

[link]

2020. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolót nem igazán értem.

Van olyan gyereket akit ha meg kérünk valamire, hogy ne csinálja akkor is csinálni fogja és van olyan aki nem.

Úgy gondolom jobb félni mint megijedni, mint írtam nem ismerem a gombákat.


A második válaszolónak köszönöm a hasznos információt!

2020. okt. 29. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

#3

2-es vagyok és szívesen!:)

Azért azt elmondanám, hogy szinte biztos vagyok abban amit írtam, de a képeden nem látom rendesen a szárát és a kalapjának az alját.

De érdemes lenne óvatosan, hogy ne törjön leszedned - persze nem azt, ami a képeden van, mert azt alaposan megrágta valami - és ha van a közeledben piac, ott a gombavizsgálónak megmutatni.

Ha őzláb, akkor kár lenne kiirtani, mert nagyon finom, mi különösen rántva szeretjük.

Addig is egy kis segítség:

[link]

2020. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Ez annyira hasonlít az őzlábhoz, mint egér az elefánthoz. De tényleg.

Ez lehet valamilyen tintagomba (ami fiatalon ehető), vagy valamilyen susulyka, ami nagyobb mennyiségben mérgező, de 1 db elfogyasztása valószínűleg még hányást se vált ki, csak izzadást meg kicsit kellemetlen közérzetet. Fiatalabb gombákról, minden részükről kellene fotó a pontos meghatározáshoz.

Olyan gyerek nincs, aki ezt ne tartaná undorítónak, hétvégére meg úgy fognak kinézni, mintha a kutyádnak ment volna a hasa, szóval nem kell aggódni. Egyébként valószínűleg valami fa elhalt gyökerét eszegetik a földben, aztán néha termőtesteket nevelnek a föld fölé a szaporodás végett.

2020. okt. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Elképesztő, hogy ez a gomba bárki szerint őzlábhoz hasonlít. Az ilyennek nem lenne szabad itt válaszolni.

Nem ártana rákeresni a neten, hogy hogy néz ki egy őzláb.

2020. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

#5-6


Szerintem meg az az elképesztő, ahogy te válaszolgatsz, minden tudás nélkül, okoskodva!

Az őzlábgombának van nagyjából 30 válfaja, a rókaszínűtől a mogyoróbarnáig, de ugye ezeket nem ártana ismerned!

[link]

Én nem vitatkozom tovább, annál is inkább, hogy a szín, a középen kidomborodó kalap, a foltos szár alapján mondtam véleményt, jelezve, hogy a lemezeket is kellene látni.

[link]

2020. okt. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!