Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyők ritkulása/száradása...

Fenyők ritkulása/száradása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve vettem egy házat, amelynek kertjében áll 3 hatalmas fenyő. Viszont idén észrevettem, hogy elkezdtek ritkulni és száradni. Lehetséges, hogy túl közel vannak egymáshoz és elnyomják egymást? (2,5-3 m távolság van koztuk kb)

Mindenképp tönkre fognak így menni?

Egyelőre nagyon sajnálnám kivagatni őket.



2020. okt. 30. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Errefelé van egy betegségük vagy 5-6 éve, amitől sárgulnak a lucok, meg két éve az ezüstök is. Szerintem ez lehet nálad is. Alapból a közel lévőknek is a szabadon álló részük teljesen egészséges és sötétzöld, csak a túlságosan árnyékos részük néz ki rosszul.
2020. okt. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gombára tippelek.Az éghajlat melegedése fogékonyabbá teszi őket a betegségekre,sajnos ez egy általános jelenség. Még Zalában is sokkal többet permeteznek az örökzöld kertészetek,mint pár évtizede.
2020. okt. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen fenyő? Magyarországon a fenyők 95%a nem őshonos a hegyi nedves klimát szeretik sok vizet igényelnek. Az itteni klimánál csak szenvednek esetleg próbáld meg öntözni de ahogy a fenyő öregszik úgy vesziti el az alsó ágait.
2020. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem ír fajtát, akkor feltehetőleg valami egyszerűbb fenyő lehet, mint luc vagy ezüst. Ezek pedig nem azért nem terjedtek el maguktól korábban, mert nem bírják a klímát, hanem mert a lombos fajok melegebb vidékeken sokszor olyan gyorsan nőnek, és elnyomják a fenyőket, a lombok árnyékában meghalnak a kicsi és lassan fejlődő fenyők. (Nálunk egy 4 éves lucfenyő fák vagy fű közt kikelve mondjuk 30 cm, egy 4 éves őshonos lombos fa pedig 2-3 m magas. A fenyőknek csak azokon a helyeken van előnyük, ahol a növekedési időszak rövid, mert a fenyőknek nem kell időt és energiát elvesztegetni a tavaszi levélneveléssel, hanem amint kicsit jobb lesz az idő, már fejlődnek is.)

Kb. 20 éve foglalkozom fenyőtermeléssel, innen tudom, hogy pár évvel ezelőttig a lucoknak nem volt bajuk még a nyári 43 fokokkal se, amikor a lombos növények egy részének levele szó szerint megégett a napon. Csak bejött egy gombabetegség, ami ellen csak sok permetezéssel lehet(ne) védekezni. Ez főleg a nedvesebb és hűvösebb körülmények közt támad, nyáron a meleg és száraz levegőn a fenyők új levelei szépek és zöldek, ősztől kezdenek megsárgulni.

2020. nov. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!