Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszedtétek már a zöldségeket?

Kiszedtétek már a zöldségeket?

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 04:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
A héten már ki kell szedni.
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Már több hete ki kellett volna szedni.
2020. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kiszedem holnap,ti hogyan tároljátok,?

Lefagyasztva vagy hogyan kell?

2020. nov. 4. 07:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pincében van.
2020. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen időben csak rohad a földben már kikellet volna szedni.

Hűvös fűtetlen helyen sűrűn vödrökbe rakva betakarva. Ha fagyasztani akarod akkor előtte megkell pucolni és felvagdosni és úgy elrakni, az meg egyszerre sok munka szóval nem fagyasztjuk.

2020. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyökérzöldségeket kérdezed? A petrezselyem akár át is telel a kertben, szoktunk benne hagyni a levele miatt, tavasszal csomózva áruljuk. Néha még a kint maradt sárgarépa is szokott kihajtani tavasszal, ha megfelelő mélységbe kerül a szántással, és nem fagy át mélyen a föld. A fagyokig bőven bírja minden, szedtem már répát 2 cm mélyen átfagyott földből is, mikor úgy jött ki a lépés, és semmi baja nem lett.

Október legvégén, november elején szoktuk kiásni őket, hogy lehessen szántani, de amúgy a legtöbb évben maradhatnának tovább is, a petrezselymet nem is kellene kiszedni. Csak azért szedjük ki mégis, mert a gyökér minősége romlik a nagyobb fagyokban. De amúgy a hűvös, csapadékos időt nagyon szeretik, október folyamán néha megduplázzák a súlyukat a gyökerek, ha olyan jó idő jön rájuk.

Tárolni - pince híján - vízóraaknában is szokták, árnyékos helyen, ahol nem süti a nap. A fedélre a hidegek alkalmával érdemes valami szigetelő dolgot teríteni. Amikor pluszok vannak, akkor meg alátámasztani egy pár centis valamivel, hogy szellőzzön.

2020. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom kedves utolsónál milyen volt az októberi időjárás de nalunk igen sokat esett ebben a sárban nyálkás időben bizony a kint hagyott sárgarépa elkezdett rohadni a paszternákkal együtt egerek bogarak betegségek is kárositották, normál esetben kintlehet hagyni a fagyokig ami álltalában október vége felé már jönni szokott, de idén a sok eső miatt sem volt érdemes kint hagyni.
2020. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek...


Kiszedtem a mai nap,és a szomszéd pincéjébe át vittem.


Azt mondja ,száraz homokban jó helye lesz.

2020. nov. 5. 18:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!