Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyen át lehet teleltetni...

Erkélyen át lehet teleltetni balkonkertészeti növényeket?

Figyelt kérdés

Bazsalikom van, meg menta, rozmaring, metélőhagyma, paradicsom, paprika.

Arra gondoltam, hogy visszavágom őket és a 20 literes cserepeket bebugyolálom nylonzsákba, esetleg magukat a növényeket is, bár akkor talán elrohadnak, nem tudom, csak idén kezdtem el kertészkedni, nagyon szép eredményekkel, a bazsalikom méteres, a paprika, a paradicsom felfutott szépen, már alig öntözöm, de még bírja magát.

Hátha kibírja tavaszig valahogy, akkor nem kell elölről indítani, vagy ki kell dobni a növényeket?

Esetleg valamelyikkel érdemes próbát tenni?



2020. nov. 12. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hallottál már az egynyári növény fogalmáról?


Fűtés nélkül megfagynak.

2020. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A bazsalikom akkor is elpusztul, ha melegen tartod.

A paprika, paradicsom meleg helyen átteleltethető, de kb. -1 fokon megfagynak. Ha nejlonba csomagolod őket, akkor még meleg helyen is elpusztulnak, kb. az lesz a hatása, mint ha a saját fejedre húzol egy nejlonzacskót, és a nyakadon megcsomózod. A növények is lélegeznek. Ráadásul a növények nem termelnek hőt, azaz a meleg ruházatnak se lenne értelme, mert nincs hő, amit meg tudna tartani a ruha.

A hagyma, menta és rozmaring simán áttelel. (Kivéve, ha nejlonba csomagolod.) A hagyma és menta föld feletti részei lefagynak, de tavasszal újra kihajtanak. Főleg a rozmaringot ne hagyd kiszáradni télen se, és fagyban csak hideg vízzel öntözd.

2020. nov. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rozmaring remekül áttelel, nekem már évek óta van kint nagy dézsában, nem kell visszavágni. Egyébként most is virágzik. :) Szokása ilyenkor is nálam. Öntözni nem szoktam külön, olyan helyen van, ahol éri az eső.
2020. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat tanultam belőlük, ahogyan tavasztól idáig, de most kissé tanácstalan lettem, mert nem láttam erről semmilyen videót, mi a teendő, vagy mik a lehetőségeim.

Minden válasz hasznos volt számomra, még egyszer kösz.

2020. nov. 14. 17:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!