Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipánfa alatt milyen növeny...

Tulipánfa alatt milyen növeny marad meg?

Figyelt kérdés

Kiskertünkbe van egy óriási tulipánfa nagyon szép csak az a baj hogy növények alig maradnak meg alatta:S a rózsák is mind kipusztultak a sás is.

Nem alacsonyan van nyírva hanem jó magas a törzse szóval olyan üres alatta a hely és ez zavar.

Tudnátok valami olyan növényt ami szeretné azt a helyet? Aminek kevés a fényigényee talán ez lehet a baj, hogy kevés fényt kapnak a virágok


2010. aug. 10. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk nőszirom van alatta, bár a fa még fiatal
2010. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igen, én is a kevés fényre gyanakszom! próbáljátok ki a hortenziát, esetleg a páfrányt. Vagy lehet még árnyékliliomot. Nézz szét a neten, árnyékkedvelő évelők között, nagyon szépek vannak!
2010. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket:)
2010. aug. 10. 15:05
 4/8 A kérdező kommentje:
de a most néztem utána nőszirom is volt már nekünk csak a nevét nem tudtam tavaly ültettük és kise hajtott más helyen pedig szép nagy:)
2010. aug. 10. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a fényhiányban keresendő a hiba. A diófa alatt sem élnek meg a lágyszárú növények, mivel a diófa egy bizonyos anyagot (jugulint) termel. Lehetséges, hogy a tulipánfa esetében is valami hasonlóra kell gyanakodni.

Nekünk is van tulipánfánk, szép, hatalmas, mi nem ültetünk alá semmit, sima fű van körülötte.

2010. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hmm lehet igazad van:)
2010. aug. 10. 15:23
 7/8 hell-ikon ***** válasza:

Ha az lenne a helyzet a tulipánfával, mint a dióval, akkor a fű se nagyon maradna meg alatta.;)


Egyébként pedig meténg.:) Szereti az árnyékos, félárnyékos helyet, nagyon jó talajtakaró, szapora, meglehetősen igénytelen, viszont nagyon szép mikor tavasszal heteken át virítanak a kékes-lila virágjai.

2010. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hell-ikon: nem mondtam, hogy ugyanaz a helyzet, hanem valami hasonló :) Annyira nem sűrű pl. a mi fánk, hogy ne kapna elég fényt, hisz nincs sűrű lombkoronája :)
2010. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!