Kezdőoldal » Otthon » Kert » Almát, körtét és szőlőt lehet...

Almát, körtét és szőlőt lehet metszeni januárban, vagy február első hetében?

Figyelt kérdés
Kényszer helyzetben vagyok, mert műtétem lesz február második felében (ha a járvány nem szól közbe). Műtét után hetekig csak szobafogság! Mi a véleményetek a nagyon korai metszésről?

2020. nov. 22. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
nem biztos, h jó ötlet, mert nem látod hogy később hogy fog alakulni a növekedése.
2020. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
A szőlőt biztosan lehet. Nagyüzemben is korán kezdik. Nem igen vannak már minusz 20 fokok. A gyümölcsöt úgy tudom fagyban nem ajánlatos metszeni
2020. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyüzemben a fagytűrő borszőlőket metszik korán, azt felénk már most elkezdik, remélve, hogy nem lesz nagy hideg. (Persze, néha van, 2000 óta már volt vagy kétszer -20, pedig felénk viszonylag mérsékelt idők szoktak lenni.)

A metszett szőlő sokkal könnyebben elfagy, mert a nedvkeringése erősen meg van zavarva, nem tud megfelelő cukros fagyálló folyadékot juttatni a megmaradó vesszőkbe. A fákkal is az a helyzet, hogy a metszéshez közeli részek nagy hidegben visszafagynak.

De február első felében már én is neki szoktam fogni a metszésnek, hogy virágzásig végezzek. Ha február elején nincs nagy hideg, és az előrejelzésben se mondanak nagy hidegeket, akkor már valószínű, hogy elmegy enélkül a tél, mert márciusban már nemigen lesz -15 se. Csak arra kell figyelni, hogy fagyban (munkás)kesztyűvel dolgozz, mert ha a meleg kezedtől hirtelen kiolvad az ág, akkor ott képes elhalni a háncs. -5 alatt nem is nagyon érdemes csinálni.

Januárban még csak a szedret szoktam metszeni, mert annak aztán semmi nem árt.

De amúgy a szőlőt nyugodtan lehet metszeni még áprilisban. Sőt április elején még a gyümölcsfákat is, ha véletlenül úgy jönne ki. Szóval, szerintem a komolyabb tornamutatványokat igénylő nagy fákkal kezdd, aztán ha elmarad valami, akkor az egyszerűbb munkák maradjanak.

2020. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Házhoz tartozó kertről van szó?

Akkor a felügyeleted mellet valaki a rokonságból, szomszédból nem tudná elvégezni? Vagy a lakásból sem mehetsz majd ki?

2020. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ész érvek vannak leírva! A döntés meghozataláig még sok időm van.
2020. nov. 23. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!