Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ibc tartályt le lehet süllyesz...

Ibc tartályt le lehet süllyeszteni föld alá esővíz gyűjtőnek? Vagy nem alkalmas rá?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Belülrő kifelé ható erőre tervezték (kívül van fémváz), előfordulhat, hogy üres állapotban összeroppantja a föld súlya.
2020. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy körberakom lépésálló hőszigetelővel.
2020. dec. 4. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így tervezem.
2020. dec. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem értem hogyan fogja a lépésálló szigetelés a tartály szilárdságát növelni.

Az oldalfalak közepét hajlítani akarja a föld súlya.

2020. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Van rajta egy fém keret, és az megfogja a táblákat. A táblák megtartják addig a földet amíg betömörödik.
2020. dec. 5. 16:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod, a föld nem olyan, mint a sóder, hogy szinte folyik, hanem van némi tartása, ha betömörödött, de már előtte is valamennyire.

Telepítéskor engedd tele vízzel, aztán töltsd vissza a földet, iszapold be, hogy mielőbb tömörödjön, és egy hónapig ne nyúlj a benne lévő vízhez. Utána már lesz annyi tartása a földnek, hogy megtartsa magát. A szokványos polisztirol nedvességet szív magába, és elveszti erősségét, szóval valami más anyagot kellene kívülre találnod.

Nem tudom ugyan, érdemes-e ekkora földmunkába kezdeni miatta. A föld felett egész biztosan jó helye lenne, és veszélyben se lenne. És ki is tudnád engedni belőle a vizet, nem csak szivattyúzni.

2020. dec. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy az udvarban foglalja a helyet, és esztétikailag sem túl szép. Kettőt akarok letenni, a ház két különböző pontjához. A ház most fog épülni, tehát alapásáskor egyben ki is ásatnám, nem lenne nagy többletmunka.
2020. dec. 6. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó beásható, tisztítható (!) ciszternák. Az miért nem jó?
2020. dec. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jónak jó, csak nagyon drága. A nyári öntözéshez egy kis kertben, nem igazán akarok százezreket költeni.
2020. dec. 7. 12:57
 10/10 anonim válasza:
Azóta be lett építve a földbe? Mi lett a megoldás végül?
2023. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!