Kezdőoldal » Otthon » Kert » 12 hektár föld az mekkorának...

12 hektár föld az mekkorának számít? Lehet vele jelentősebb pénzt keresni ha beültetem valamivel?

Figyelt kérdés
Eddig gabonákat termesztettek rajta. Én megörököltem, jelenleg is bérbe van adva.

2020. dec. 8. 20:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg szöveget értelmezni, mert duplán sem megy!


Leírtam, hogy minden bérmunka, semmit sem csinálok.

Számlákat kell kifizetni, meg évente egyszer-kétszer fel kell menni a falugazdádzhoz.


180-200-220 ezer körül van a tiszta haszon évente.

Évtől és növénytől függ.


130 ezer akkor lenne, ha bérbe lenne adva.


Egyéb okoskodás?

2020. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
32%

Ja minden bérmumka. Azok az emberek gondolom csak úgy maguktól kelentkeznek, odamennek, mindent tökéletesen megcsinálnak, majd szólnak a következő brigádnak, akik szintén mindent szó nélkül tökéletesen megcsinálnak stb. Teljesen hihető. Ja nem.

Nyilvanvaloan van vele munkad.


Szövegértelmezes: azt irtad, hogy tavaly 180 ezer profitod volt. Iden "valoszinuleg" 200 is lesz.

És akkor ezt szerinted úgy kell érzelmezni, hogy 220at hoz?

Gratulalok.

2020. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
30%

Látszik, hogy fogalmad sincs a dologról, csak okoskodsz, mert savanyú a szőlő.


Itt a faluban legalább 5 gazda van, aki vállal teljes körű bérmunkát.


Beszéltünk az egyikkel. MINDENT megcsinál magától, tökéletesen.

11 hektár átlagában 111 mázsa kukorica lett. Szerintem ez elégé azt mutatja, hogy jól csinálja.


Ő intézi az input anyagokat, az eladást, mindent. Küldi az IKR Agrár a számlát, azt kell kifizetni, meg a vállalkozónak utalni a bérmunka árát. Ilyenkor meg utalja az IKR a termény árát.


Egészen pontosan ezt írtam:


Tavaly 180 ezer volt a tiszta haszon hektáronként.

Idén a termés is jobb volt és az ár is, bőven 200 fölött lesz, még nem szánoltam ki.


Haszonbérbe adva 120-140 ezer lenne hektáronként.



Te erre mit csináltál?


A tavalyi hasznot kivontad a haszonbér átlagából (ami feltételes módban van odaírva, ennyit lehet érte kapni itt, csak te nem tudod értelmezni), így kaptad meg az 50 ezret, és azzal támadsz, hogy sajnálsz miatta, hogy ez jó üzlet.


A haszonbér árát is azért írtam oda, mert mint látható, nálunk extra magas. Sok helyen fele ennyi, vagy kevesebb.

De ha valaki maga gazdálkodik rajta, még ha bérmunkamában is, akkor is több marad, mint a haszonbér.

Ezzel akartam cáfolni ezt a hozzászólásodat:


Mert sok pénzt visz el, akkor is, ha profi mezőgazdász vagy - gépek, öntözés, vegyszerek, adózás, stb.


Ha nem vagy profi, drágább lesz, és feltehetőleg kevesebb bevételt is hoz.


A 200 ezret pedig az idei évre írtam, hogy legalább ennyi lesz idén, még nem számoltam ki. Ez lehet 220 ezer is.


Egy a lényeg, akinek már 12 hektár földje van (kérdezőre gondolok), az keressen valakit, aki bérmunkával foglalkozik, s műveltesse a földjét azzal!

Sokkal több pénzt hoz, mint a haszonbérlet.

S nem kell érteni semmihez!


Egyéb okoskodás?

2020. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!