Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nevelhető-e hárs virágzó...

Nevelhető-e hárs virágzó bokornak ?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogy csináljam?

#hárs #hársvirág
2020. dec. 17. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Én még ilyenről nem hallottam,nem láttam.A hársra ez nem jellemző

A póni lovat sem úgy növesztik,hogy elvágják a lábait.

2020. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom hogy akarod rábírni a hársfát, hogy annyi oldalhajtást hozzon talajszinten, hogy te abból bokrot nevelj. A hárs az fa és kész. Vannak bokorfák és bokrok, de a hárs nem ilyen. A hárs alatt előtörő nagy mennyiségű gyökérsarjból tudsz pofás kis bokrot nyírni, de az anyanövényt nem tudod bokorrá szelídíteni.
2020. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen a hársból is lehet bokrot nevelni, mint bármiből, már többet láttam, amik maguktól, spontán fejlődtek bokorrá, a törzs sérülése folytán.

Nem is kell hozzá túl sok ész vagy szakértelem, csak egy metszőolló. Elülteted a csemetét, aztán tavasszal 10 cm magasan elvágod. Akkor több hajtást fog fejleszteni. Ha valamelyik túl erős lesz a többihez képest, akkor azt már év közben is visszavágod, de tavaszonta mindenképpen. 2-3 év metszegetés után már magától is szépen fog fejlődni a bokor.

Kinézet szempontjából pont olyan lesz, mint egy hársfa, amiből kivetted a törzset. Szóval, idővel igen nagy bokor lesz.

2020. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő metszéssel simán megoldható.

Na jó, nem simán, de pár év alatt rá lehet jönni, hogy hogy kell metszeni, hogy virágozzon is meg rövidítve is legyen a hajtásrendszer.



Talán ezzel a módszerrel könnyebb a felfelé törekvő ágakat "vízszintesen tartani":

[link]


És ott is van a hárs a fajlistán.

2020. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Valahogy én is így képzeltem, de jó, hogy segítettetek, mert akitől kérdeztem csak furcsán nézett rám. Meg fogom próbálni.
2020. dec. 19. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!