Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ártanék ezzel a növénykének?

Ártanék ezzel a növénykének?

Figyelt kérdés
Néhány napja kicsíráztattam néhány licsimagot, majd elültettem őket, most egymáshoz viszonylag közel vannak. Az internet alapján úgy láttam, hogy először egy viszonylag hosszú, lágyabb szárat növesztenek, és mivel nem szeretnék sok növénykét (most négyen vannak), elgondolkoztam rajta, hogy mi lenne, ha egymás köré tekerném a száraikat ilyen korai stádiumban. Van esély arra, hogy így "összenőnek", és az eredetileg több törzsből végül egy növénykém lenne, vagy ez nagyon nagy hülyeség, és csak ártanék vele nekik (olyat semmiképp nem szeretnék csinálni. :) )?

2021. jan. 1. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Hú.


Nem, nem fognak összenőni, hanem szétbogozhatatlan növénytömeggé, mini méretű bozóttá válnak idvel.

2021. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már csináltam hasonlót, különböző színű hibiszkuszokkal.

De azok nem éppen csak kibújt növénykék voltak, hanem legalább 20 cm-es erős de még zöld szárakat "fontam" össze.

2021. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Hogy ténylegesen összenőnek-e a száraik, azt nem tudom, de azt megjósolom, hogy az óriási sűrű lombozat miatt silány lesz a termés.
2021. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy, ha sikerült kicsiráztatnod, nekem nem ment. Azt ajánlom viszont, hogy most a téli időben ne csinálj vele semmit, majd tavasszal kísérletezz, amikor kedvezőbbek a növények számára a körülmények és több mindent kibírnak.
2021. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Termés? Mert te azt hiszed, hogy termése lesz? :)))

Ebből lakásban egy (több) sínylődő növény lesz, ami haszontalan és nem mutatós.

Amúgy össze lehetne növeszteni, szoktak így dísznövényeket csinálni olyan növényekből, amik elviselik a szobai tartást, vagy szabadban lehet őket tartani. A fonás persze látszódik később is, ez a lényege a dolognak, de a növények nedvkeringése egy idő után közös lesz, különben elhalna mindegyik, mert megfojtanák egymást. Láttam már ilyeneket keresztben elfűrészelve az összenövés helyén.

Lakásban nem fognak annyi ideig élni, hogy összenőjenek.

2021. jan. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!