Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szölő köré így télen kiszórni...

Szölő köré így télen kiszórni a fahamut jó ötlet,hasznos?

Figyelt kérdés
2021. jan. 1. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó én a kertre szórtam tavaly úgy el savasította a talajt hogy nem is termet jó formán semmi .
2021. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
A fa hamu egy nagyon jó trágya minden növénynek. Ahol a gazt szokom elégetni,hatalmas gazfű nől a helyén .A hamu egyébként sem savasit,ha nem lugosit.A kártevőket is gyériti
2021. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló TÉVED. Úgy van, ahogy a 2. írta: ERŐSEN lúgos kémhatást okoz.

Akinek erős lúgra van szüksége, gyűjtsön egy edénybe fahamut és öntse le vízzel úgy, hogy pár centivel lepje el a hamut. Ha elpárolog, pótolni kell a vizet. Interneten nézd meg, hogy a szőlő (és egyes fajtái) milyen kémhatású talajt igényelnek és milyen a Te földed (laboratóriumi vizsgálattal).

2021. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, fahamut használni csak ott jó ötlet, ahol kimondottan savanyú a talaj. Az enyhén lúgos talaj még jó a szőlőnek, de az erősen lúgos már nem. A semleges a legjobb, szóval ismerten savanyú talaj esetén mehet a fahamu.

Nekem egy ilyesmi szerkezetem van, nem túl pontos, de a hozzávetőleges értéket megmutatja:

[link]

2021. jan. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!