Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyre mini fóliasátrat...

Erkélyre mini fóliasátrat hogy lehet legegyszerűbben? Milyen fólia kell hozzá?

Figyelt kérdés

Már néhány éve nevelgetünk az erkélyen a gyerekekkel paprikát, paradicsomot. Eddig kertészetben vettük tavasszal a palántákat, amiket aztán kiültettünk ládába. Tavaly eltettünk pár magot, idén palántázni is szeretnénk.

Arra gondoltam, hogy összedobok egy mini sátrat a palántáknak. Van maradék fám, polcok, deszkák, abból a vázat szerintem össze tudom állítani, viszont a fóliánál megakadtam. Milyen fólia kell hozzá? Aki használ ilyet, tudna javasolni típust, és hogy hol lehet beszerezni kis tételben? Tényleg csak pár méter kellene, nem "ipari" méretben, mint a földeken látott sátraknál.

Esetleg más szempont, amit figyelembe kell venni? Tippek, trükkök?



2021. jan. 27. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


keress rá guglival - rengeteg baromi jó ötlet van!

2021. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt is egy csomó jó ötlet:


[link]

2021. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én erkélyre valami ilyesmit vennék. Nyilván rendesen rögzíteni kell majd, hogy a szél el ne vigye...

[link]

2021. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármilyen hulladékfólia megteszi, ha tudsz szerezni. Pár palántához nem kell sok. De ha veszed, akkor mezőgazdasági szaküzletekben (némelyikben) lehet venni olyan síkfóliát (tekercsből lemérve), ami direkt fóliának való, és évekig bírja az UV-t. Más fontos tulajdonsága nincs. Hőszigetelő képessége nincs, tehát hajnalban, napkelte előtt a sátradban pont annyi fok lesz, mint a szabadban. Azzal tudsz esetleg 2-3-4 fokot javítani, ha hátsó fala nem lesz, hanem hozzászerkeszted a fűtött falhoz/ablakhoz. Nappal meg, ugye, ki kell nyitni, hogy ne főjenek meg a palánták, amikor kint már 20 fok van, benne meg 45. Ha napközben nincs otthon senki, aki a szellőzést szabályozni tudná, akkor a projekt felejtős.
2021. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ötleteket!
2021. jan. 27. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, sikerült a projekt? Én most tervezek hasonlót, érdekelne, bírják-e a palánták a fólia hőmérsékletét. Mondjuk én nem erkélyen használnám, nekem hidegebb lenne így ergo.
2021. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült, bár nem egészen úgy, ahogy előre terveztem. Családban találtam viszonylag vastag átlátszó fóliazsákot, és kartondobozokat, amiken vágtam ablakot, majd egymásra építettem őket. Így rájuk lehetett húzni a zsákot.

Először növény nélkül próbáltam, tettem be egy hőmérőt, ami 50 fokig mér, az teljesen kiakadt, ha sütötte a nap, és folyt le a pára a belső oldalon. Néhány palántát tettem bele végülis, jól bírták, bár nem volt egész nap rajt a fólia.

Ha nem direkt napfényben használnád, akkor szerintem érdemes kipróbálni.

2021. okt. 10. 12:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!