Kezdőoldal » Otthon » Kert » Körülbelül mennyibe kerülne...

Körülbelül mennyibe kerülne egy japánkert építése?

Figyelt kérdés

Egy kerti tóval, bonsaiokkal, egy kisebb szaletlivel, ahol lehetséges jógázni és teázni, vagy egy könnyűszerkezetes kis faházzal, amit japán stílusra be lehetne rendezni?

Körülbelül 500nm maga a kert, amit be lehetne így építeni.


2021. jan. 28. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

Mint például amilyen az indexképen van.

2021. jan. 28. 10:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem sok pént, csak rengeteg munka. Kiépíteni meg fenntartani is. Az ilyen, gazdag japán kerteket kertész szokta gondozni.


A kerti tóval az a gond, hogy kiváló hely a szúnyogoknak, szaporodni. Áprilistól szeptemberig telis tele lesz a kert csípő zümmögő kis rohadékokkal, ami számomra meggátolná ezt a fajta nyugalmat, amit keresel.

2021. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kerül sokba. De én nem biznám senkire nem hiszem, hogy az itteni kertészek képesek bonsait meszeni vagy hasonlóak. Szóval vennék könyveket meg néznék sok sok videót a témában aztán megcsinlám magamnak ingyen.

Amúgy is évekbe telik mig megnőlnek a fák inkább időigényes.

A szúnyogokat meglehet oldani ha halakat telepit a tóba azok megeszik a lárvákat.

2021. febr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szép képet találtál!

Nyilván az előttem szólók nagyon olcsón tudnak szerezni különleges sziklákat, építőanyagot a kisházhoz, fenyőket, különleges örökzöldeket, rhododendronokat, japán juharokat, azáleákat, díszcseresznyéket, a tóhoz szükséges építőanyagokat és gépészetet, stb..

És még az egészet meg is tudnák csinálni maguknak ács, villanyszerelő, kertépítő és egyéb segítség nélkül!

Én sajnos nem vagyok ilyen szerencsés. :(

Úgyhogy ez nekem 500 nm-re kb 5 millió ft anyagköltséget és ugyanennyi munkadíjat jelentene.

2021. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!