Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szomszédom azt mondja hogy...

Szomszédom azt mondja hogy fürészpor kijuttatása a kertbe jót tesz a talajnak ez igaz?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pld télen nem szoktam feltakarítani a felvágott fa "porát", és eddig semmi negatívat nem tapasztaltam.
2021. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, miután megfelelően komposztáltad. Ez fenyőnél legalább 2 évet jelent, mert gyantás.
2021. febr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Általában véve a fa nem árt a talajnak, hisz abból nőtt.

Természetesen nem festett, lakozott, kikészített faanyagra gondolok.

2021. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk meg ahol a fát daraboljuk, sokkal gyorsabban nő az erős vadfű mint másutt, tehát biztos jót tesz neki.

Az erdő is berohasztja a föld táplálására a letört faágakat, a természet meg nem tévedhet.

2021. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen komposztba ajánlanám először, itthon külön fűrészpor komposztot is tárolok - már másfél éve hogy elkezdtem - Összehasonlítva a sima komposzttal, ebbe is kerül ételmaradék, de levél már nem, arra ott a másik tároló. A két tárolót összevetve a fűrészporos komposzt sötétebb, már-már fekete színű, tele gilisztával.

Komposzt készítésről erről a két linkről érdemes tájékozódni:

1. [link]

(összefoglaló: [link]

2. [link]


+ Bár ez nem a kérdéshez kapcsolódik, de érdemes rávetni egy pillantást:

[link]

2021. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Idővel komposztálódik a talajba keverve is, tehát hasznos lesz, viszont a komposztálódás alatt - a folyamat gyorsítására - ideiglenesen megköti a talajban egyébként jelen lévő nitrogént, amit a veteményeid elől szed el. Szóval, a friss fűrészpor az első fél-egy évben inkább káros.

Ha sok van, és nem akarod eltüzelni, akkor keverd a komposzthoz.

Ha csak egy kevés van, akkor abszolút nincs jelentősége, hogy kiszórod-e, vagy sem.

2021. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen fűrészporról beszélünk?


Mert a láncfűrész által termelt fűrészpor tele van lánckenő olajjal.

Ez nem a legjobb a földnek!

2021. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!