Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki melyik fajta sárgarépát...

Ki melyik fajta sárgarépát szokta ültetni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Vörös óriás,jó ízű,jól tárolható.
2021. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vörös óriás, nanti.
2021. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Ültetni? Sárgarépát?
2021. febr. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

St Valery. Egy külföldi magazinhoz kaptam a magot, hogy kezdő (konyha)kertésznek pont ideális: könnyen termeszthető, nem hisztis, édes, zamatos. Cserébe nem korai és 19. századi heirloomról van szó, nem egyformák a termések.

A magazinnak igaza volt.

2021. febr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Harmadiknak


Vetni* 😂

2021. febr. 5. 08:01
 6/8 anonim ***** válasza:

A harmadik egy okoskodó, akinek nem sikerült érdemben válaszolni.

Hivatalosan, szakmai névvel vetés, de az ország nagy részén vetésnek csak a rendszer nélküli magszórást nevezik, mint pl. a fűmag kézzel való szórását. Minden mást ültetésnek. Lexikonban is azt írják, hogy a vetés a magok földbe helyezése, elsősorban a gabonáé.

Én egy közép-magyarországi növénytermelő faluból származom, ahol a nép évszázadokig csak ebből élt, és ott is mindenki "ülteti" a répát. Ilyen ez a nép, nem egyféleképpen beszél az egész országban... Pl. az egrest meg piszkének nevezzük, a tócsnit meg macoknak... De azért nem gondolom, hogy rosszabbak lennénk ezért, mint bárki más.

Én is szoktam vörös óriást és nantit is termelni. A nanti jobb ízű és korábban szedhető, a vörös óriás nagyobbra nő és tárolhatóbb.

Ezek amúgy nem fajták, ha már a hivatalos elnevezéseknél tartunk, hanem típusok. Mint borsónál a velőborsó meg a kifejtőborsó. A típusokon belül van a rengeteg névvel rendelkező fajta, én ezek közül hol ezt ültetem, hol azt, amit éppen sikerül venni.

2021. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A harmadik egy okoskodó, akinek nem sikerült érdemben válaszolni."

Okoskodás az, amikor téveszmémet akarom rád kényszeríteni.

A magyarázat kérése nem okoskodás.

.

Nos tehát a kérdésre:

a sárgarépát magról vessed, ne ültesd!

2021. febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez téveszme, hogy az ültetés nem helyes ebben a kontextusban. Nem szakszerű, az biztos, de tökéletesen helyes. Mint ha azt mondanád, hogy a macska négyet fialt, az is helyes lenne, de egy állatorvos kijavítana, hogy a macska bizony nem fial, hanem ellik, meg lehet nézni bármelyik állatorvosi tankönyvben.

És magyarázatra itt nem volt szükség, mert a kérdés nélkül is tökéletesen érthető volt, hogy a kérdező a fajtákra kíváncsi.

Ergo, ez csak okoskodás volt.

2021. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!