Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyűszűvirágnál ha palántát...

Gyűszűvirágnál ha palántát nevelek milyen távolságra vessem a magokat a cserepeben? Mikor ultessem majd ki?

Figyelt kérdés

#gyűszűvirág
2021. febr. 6. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Akár fél centinként is lehet, ha sűrű lesz, akkor vagy pikírolod, vagy ollóval kiritkítod. Úgyse lehet pontosan kiszámolni, mert nem szokott minden mag kikelni.

De természetesen lakásban nem fogod tudni nevelni, mert egy hét alatt úgy megnyúlik, hogy kuka. Előnevelni persze érdemes, mert szabadban nem szokott jól kelni, és addig se kell gyomlálni meg kerülgetni, ameddig cserépben fejlődik.

Én a szokványos 40 centis virágládába vetettem már párszor, április végén talán. Kelésig bent a melegen, keléskor pedig kitettem, hogy egészségesen fejlődjenek a napon. Ráér a dolog, akár még júniusban is, mert az első évben nem nagyon szokott virágozni. Egy ilyen ládában lehet nevelni akár 30-nál többet is. Kiültetni meg akkor kell, ha már elég nagyok hozzá.

2021. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is neveltem már gyűszűvirág palántát, tavasszal cserépbe vetettem, aztán ősszel kiültettem. Második évben virágzik, idén várom a csodát☺
2021. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!