Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik orchidea földet válasszam?

Melyik orchidea földet válasszam?

Figyelt kérdés
Orchidea földet szeretnék venni. Egyszer már vettem egyet, de a fakéreg mellett tele volt tőzeggel, és nem szerette a növényem, belerohadt. Szóval olyat szeretnék venni, amiben lehetőleg csak fakéreg van, de legalábbis nincs benne tőzeg, ami ennyire tartaná a vizet.

2021. febr. 15. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van lyuk a cserép alján és szabadon kifolyhat belőle a víz és a cserép alatti alátét tálban sem áll, akkor bármelyiket használhatod. De ha szedsz száraz fenyőtobozt és letördeled a száraz pikkelyleveleket, akkor az ugyanolyan jó.
2021. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én is rosszul jártam a tőzeggel. Szépen elrothadt az egyik orchideám egész gyökérzete miatta. Most vettem egy forgács-szén-moha-kókuszrost mixet.(A kókuszrost is necces lehet ha leülepszik a cserép aljára)(Marczika Kertészet honlapjáról rendeltem, de bármelyik nagyobb kertészetben lehet ilyesmi) A sima szén is jó megoldás lehet.
2021. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem használ JBL akváriumi általános aljzatban van, ez apró égetett agyaggolyócska. Locsolásra meg a növégyes akváriumból veszek ki tápozott RO vizet , heti 1x olyan fél liter körül öntök a ládába.

[link]

2021. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es: jó ötlet a fenyőtoboz, ki fogom próbálni mindenképp.


2-es: igen, én is néztem olyat amiben kókuszrost van, kicsit tartok tőle, de a szén valószínűleg felszívja a felesleges vizet. Remélem szeretni fogja az orchideád!


3-as: én is agyaggolyóba tettem miután ez történt, egészen jól érzi magát, növeszti a gyökereit. Gyönyörű a növényed!

2021. febr. 20. 10:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!