Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csemegekukoricát,hogyan kell...

Csemegekukoricát,hogyan kell ültetni?

Figyelt kérdés
Mik az igényei?50cm tőtávot ír ezt értem,de 50cm.enként 1magot kell elültetni vagy többet? Ha igen,mennyit.
2021. febr. 17. 06:17
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Ha lóval szántatod, akkor az eke sekélyre (7-10 cm) mélyre legyen állítva és egyenesen a barázdába pottyants be 50 cm tőtávolságként (lehet csak 40 is) egy-egy magot. A sortávolságot az ekevas szélessége adja. Ha lókapával műveled, kell a 70 cm sortávolság. Ha több éves a vetőmag, akkor 2-2 szemet dobj a barázdába és ha mindkettő kikel, akkor vagy meghagyod őket, vagy az egyiket kivágod. Ha növekedés közben a tövéről oldalhajtásokat növeszt, ezeket a fattyakat távolítsd el.

Ha kiskertben csak pár m2 területen akarod termeszteni, akkor 50x50 cm-es kötésben kapával vágsz egy 7-10 cm mély gödröcskét és abba pottyantasz 1-2 magot, A többi gondozás egyenlő a fentebb írtakkal. Ha feléket erős a széljárás, ami kidöntené. akkor ajánlatos a töve körül feltölteni, de ez erőt vesz el a növénytől, mert ott gyökereket fejleszt. Vízigényes növény. Ha szomjazik a levelei hosszában összesodródnak (cigarettázik).

2021. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 60x40-re szoktam, könnyebb elférni a sorok közt, a kukorica meg úgyis benövi az egészet. Ha tápanyagdús a földed, és emellé rendszeresen öntözöd is, akkor 30 cm tőtáv is elég.

Ha nagyon drága vetőmagot használsz, akkor elég az 1 szem fészkenként, de ha van bőven, akkor 2-t, mert gyakori, hogy az egyik nem kel ki. (Vagy egyik se, mert megeszi a lótetű vagy egyéb jószág.)

Ha mindkettő kikel, nem érdemes meghagyni, mert van olyan aszályos év, hogy emiatt mindkét száron csak hiányos és rövid csövek fejlődnek. Csak akkor hagyd meg mindkettőt, ha a mellette lévő helyen egy se kel ki, és van hely terjeszkedni a gyökerekkel. Én úgy szoktam, hogy legtöbb helyre egyet, némelyik helyre két szemet teszek, de ezeket nem egymás mellé, hanem a fészek két végébe. Aztán ha mindkettő kikel, akkor az egyiket kihúzom, és átpalántázom olyan helyre, ahol egy se kelt ki. Ezeken igazán jó termés nem várható, de valamilyen kisebb cső igen.

A főzni való fajták nagyon erősen sarjadzanak, mindegyik hoz 3-4 fattyúhajtást, "fiat". Ezeket megcsavarva tőben, maradék nélkül ki kell törni, minél kisebb korban.

2021. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!