Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az utcára ültettem még tavaly...

Az utcára ültettem még tavaly egy orgona fát és már elég szépen megnőtt. Ma láttam hogy egy lány sétáltatja a kutyáját és a kutya le pisilte a fát. Lesz valami baja a fának? Locsoljom meg a fát hogy ne jusson be a pisi a talajba olyan gyorsan?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 12:18
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
72%
Nem tapanyag a vizelet a noveny szamara hulyesegeket ne talalj ki 19-es, olvass utana! Idiota!
2021. márc. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg rákattintanál a linkre, ha már nem értesz hozzá?
2021. márc. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Az élőlények vizelete sok nitrogént tartalmaz, amit a szakemberek "hugyan"-nak hívnak. Koncentráltan kiégeti a növényt. A kutya bizonyára ezután is odapisil (kijelöli a területét), tehát aligha tesz jót akár az orgonának is, ami köztudottan nagyon szívós növény. Ha törzsön neveled, akkor vedd körbe valamivel, hogy a kutya ne érje el a fácskát, de ha bokorként neveled, akkor a tőhajtások nem engedik a kutyát a tövéhez, ezért majd nem pisil oda.

Ami a telked határát illeti. Tudtommal sosem volt megengedve Magyarországon, hogy valaki (a kerítést kivéve) telekhatárra építkezzen, tehát a házad eleje aligha van a telekhatáron. Előtte egy sáv a Tied. Általában egyformák a kiskertek (előkertek), de van amelyik házat beljebb építették, hogy nagyobb legyen a kiskert. Pontos adatot a Földhivatalban tudsz meg, ha kérsz betekintést a térképbe, amiben fel van tüntetve (rajzolva) a telked határa meg a házad határterülete is.

2021. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Tudtommal sosem volt megengedve Magyarországon, hogy valaki (a kerítést kivéve) telekhatárra építkezzen"

Városokban, főleg a belvárosi (városias) építkezésnél az az alap, hogy a telekhatáron van az épület. De ez mindegy is, mert ha nem ilyen van a kérdezőnek, az orgonája nyilván akkor se a bekerített előkertben van, mert akkor nem járnának oda mindenféle kutyák.

2021. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a faluban ugy van,hogy van a kerites,elotte van a jarda,utana egy fuves sav,majd arok,arok utan az uttest.A jarda es az arok kozotti fuves teruletre mindenki azt ultetett amit akart.Volt aki gyumolcsfat,volt aki bokros novenyt volt aki viragot.A kerdezo is valami ilyen helyen lakhat.
2021. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

25. Hát nálunk azon a füves részen még a füvet sem nyírhatom le, mert nem engedi az önkormányzat, azt mondják ők küldenek embert, akik majd lenyírják.

Minden nyáron 20 cm-s gaz van...

Fát ültetni meg pláne nem lehet.

2021. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
45%

#24,

ahogy többen mások, én is zöldet adtam Neked, mert városra vetítve tényleg fal falat érint, a ház fala pedig kimegy a járdáig, ami az önkormányzaté.

Csakhogy a kérdező aligha lakik városon, hiszen ott lehetetlen orgonát ültetni , pont a fentebb írott szövegem miatt. A fenti válaszomat ennek tudatában írtam, tehát kitartok mellette.

2021. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27

Én se adok neked pirosat, de nem értek veled egyet. Mivel a családi házas övezetekben általában csak a kutya törődik vele (lásd: levizelés), hogy mit ültetnek a házak elé az emberek. Ritka, hogy ténylegesen is betartassanak valami tiltást.

A megye második legnagyobb városában lakom, és itt nálunk csak a faültetés van megtiltva közterületre, bokrot szabad. De fát is ültettek mindig is az emberek a házak elé, és ki is vágják, ha úgy alakul, senki nem kér engedélyt, és ezzel se törődik semmi hivatalos személy.

De még olyan városról is hallottam, ahol kimondottan beleírták a Helyi Építési Szabályzatba, hogy szabad fát ültetni a ház elé.

Még a rendszerváltás előtt nagyapám a tanácsnál dolgozott, és ismeretség révén minden tavasszal, szezon végén elkérte egy faiskolai cégtől a maradék, megsemmisítendő gyümölcsfaoltványokat meg fenyőket és erdészeti facsemetéket, és a teherautónyi csemetét ingyen szétosztották a településen lakóknak, direkt arra a célra, hogy a csupasz alföldi utcákat fásítsák be a népek. Gondolom, ahol jelenleg a HÉSZ-ben engedélyezik a faültetést, ott is ilyesmi elgondolás alapján teszik.

2021. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!