Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl Fs 410-es gépcsalád...

Stihl Fs 410-es gépcsalád szöghajtását lehet zsírozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van ugye a régi széria. Stihl Fs 350, 400, 450 ahol van lehetőség zsírozni a szöghajtást.

Én úgy tudom hogy az új generációs gépeknél már gondozás mentes a szöghajtás. Kézikönyv nem is tér ki rá és a cégnél sem zsíroztuk ezeket az újakat sosem (Stihl Fs 360, 410, 460)

Viszont a minap hallottam olyan aki a szöghajtás tetején lévő kis csavart csavarja ki és ott nyom bele zsírt, de szerintem az a csavar nem erre van. Kinek mi a véleménye erről?

Képet is linkelek hogy erre a csavarra gondolok

[link]



2021. márc. 7. 23:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ja az a zsírzó, bár a Stihlnél elég szar helyre teszik, jobb volna direkt a fogaskerekeknél. Ha a csapágyak külső részén van, lehet nem is kap belőle a fogaskerék, én biztos vágnék az oldalára egy menetet, de ez nem az én gépem, te valószínű nem fogsz...

Ha hosszú ideig nem akarsz fejet cserélni 5-10 üzemóra között nagyon is előnyös zsírozni.

Én volt hogy nem zsíroztam csak hetente és 3 nap kaszálás után süvített mint a szél a szöghajtásom.

2021. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!