Kezdőoldal » Otthon » Kert » Őszibarack metszésekor a...

Őszibarack metszésekor a termőágakat vissza kell metszeni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Részben, én ez alapján csináltam tavaly, igaz a fagy miatt nem sok barack lett

https://www.youtube.com/watch?v=W2PtmA1miLo

2021. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk egy munkagéppel művelt ültetvény, amit minél alacsonyabban akarnak tartani, ezért nem gond, ha túlságosan lelógnak az ágak, mert alájuk fér a gép. Otthon nem szabad ennyire megterhelni a fákat, ha szép formát akarsz, ágtörés nélkül, ami alatt el lehet menni a rotációs kapával.

Én a rövidek kivételével a termővesszőket visszametszem, mert ha túl sok szem lesz egyen, akkor úgyse tudja kinevelni szépen, viszont a törésveszély megnő, ha nyíltabb helyen áll a fa. Inkább kevésbé meredek vesszőket hagyok meg, felükre-kétharmadukra vágva, amiket nem a terméssel kell lehúzatni, hanem már magukról is viszonylag jól állnak. Amelyikkel meg tovább akarom nevelni a vázágat, azt meg főleg rövidre vágom, hogy az általam elképzelt irányba menjen tovább.

Amúgy a Youtube-on még a keresőbe be lehet írni a Mozolai és a Szerzo Timea neveket is, nekik is vannak jó metszős videóik.

2021. márc. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Néztem párat, nagyjából kezdem kapizsgálni. Egy kérdés van még, a tetején levő sok vízhathajtás(?) amik az égbe merednek nyíl egyenesen, és az egész tetejét beteríti tőből vagy beljebb kell levágni?
2021. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tőből. Ha hagysz valamennyit, akkor ott újabb hajtások indulnak, értelmük pedig nincs, mert jövőre se akarunk függőlegesen felfelé álló vesszőt meghagyni.

De alapból mindig jó, hogy tőből vágod. Régebben volt szokás a termővesszők mellett biztosítócsapot hagyni, viszont ez felesleges, mert ha nem túl meredek a termővessző, akkor az alsó részéből úgyis fog nőni megfelelő hajtás, amit jövőre meg lehet hagyni. Ilyen csapnak csak akkor van értelme, ha csak nagyon meredek vesszőt tudsz meghagyni, ami nem fekszik le rendesen év közben se, ezért a tetején nőnének erős vesszők, nem pedig az alján, ahol kellenének. Ilyenkor hagyunk ott egy csapot, vagy egy rövid termővesszőt, vagy valamit, amihez nem nyúlunk hozzá.

2021. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!