Kezdőoldal » Otthon » Kert » A fűmagot el lehet vetni...

A fűmagot el lehet vetni mostanában (mikor még befigyelhetnek a mínuszok) vagy inkább várjak májusig?

Figyelt kérdés
Másik: garázsban tartottam fél kiló, megkezdett magot tavalyról, ami így kapott mínuszt meg talán kis párát is. Jó lehet még vagy meg se próbáljam? Köszi!

2021. márc. 10. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Április után szabad füvet vetni, próbáld meg azt, ami van, max veszel újat.
2021. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszike!
2021. márc. 10. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, úgy értette az első, hogy április elseje után, mert április után már nem nagyon érdemes nekifogni...

De különben március közepe után, vagy legkésőbb március végén már el lehet kezdeni, ha nem fagyos a föld, meg nincsenek nagyobb éjszakai fagyok se. Legfeljebb nem csírázik olyan gyorsan, ha hidegnek találja az időjárást. A természetben is így van, amikor ősszel vagy télen szétszóródik a mag, aztán tavasszal kel, amikor jónak látja. Ha nem nagyon tudod öntözni, akkor a korábbi vetés jobb, mert megerősödik, mire bejönnek a májusi 30 fokok.

A fűmag esetében nem a felbontás ideje számít főként, hanem a termesztés ideje (amit nem lehet tudni), jobb híján a rányomtatott minősítési idő. Ha tavalyelőtt minősítették, akkor még valószínűleg jó, de ha már régebben, akkor én vennék újat. Vagy ki is próbálhatod egy tejfelespohárnyi földben, meleg szobában, ha 2 hét alatt nem kel ki, akkor vége.

2021. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt kérdezném még, hogy április után miért nem érdemes? Tavaly május körül vetettem és viszonylag elégedett vagyok a bevetett területtel.
2021. márc. 11. 07:58
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

Nálunk most még simán röpködnek a -8 fokok éjszakánként (vagy még hidegebbek, 6-kor mikor kelek, akkor szokott ennyit mutatni a kinti hőmérő). Nálunk május végétől, június elejétől van stabilan meleg (plusz fok) még éjszaka is.

Ilyenkor mi a teendő? Mert én is ezt látom mindenhol, hogy legkésőbb áprilisban, de nekünk akkor még simán elfagy. :/

Bocsi az offért, csak mi is füvesítenénk és tanácstalanok vagyunk.

2021. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4

Tavaly a május enyhe volt a szokásoshoz képest, aztán a június meg kimondottan csapadékos volt. Ez így elég ritkán jön össze. A május legeleje még jó lehet, sok öntözéssel, de a későbbi időpontok általában már nem.

5

Fagyzugban nyilván később kell nekifogni mindennek. De április közepe táján már akkor is lehet, a fű nem fog elfagyni -1 fokban, mint a paradicsom. Nagy hideget már nem jósolnak, a mai reggelnél már csak melegebbek lesznek.

2021. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!