Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicsi támfalat miből tudnék...

Kicsi támfalat miből tudnék építeni, szűk keretből?

Figyelt kérdés

Kb. 80-100 cm magasságú falra lenne szükségünk, betonra helyezve, beton kerítés mellé kb. 1 méterre. Földdel tölteném fel, és bambusz menne bele, belátásgátlóként, és esztétikailag sem lenne utolsó.


Mivel terjed mint a gomba - elvileg, ezért gondoltam magaságyást neki, és a beton aljzat kapóra jön, nem tudja áttörni.


Csak ez a fránya falazat. Néztem betontéglát, terméskövet stb., majd' minddel legalább 50-60 ezer forintba kerülne, csak az... Annyit nem tudok szánni rá jelenleg, de már el kéne kezdeni, meg ültetni is.


2021. márc. 17. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ültess óriás olasznádat, az nem terjed annyira és elég neki egy leásott valami szegély akármiből, nem kell falat húzni.
2021. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen magaságyást szeretnél?

Bambuszon én is gondolkodom egy ideje (ősszel bele is vágok szerintem). Én beások gyökércsapdát köré valószínűleg. Ilyesmit: [link]

2021. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ahova ültetném, ott betonozás van, közvetlen a vakolt kerítés tövébe kb. nyolc méter hosszan, 1-1.5 méter szélességben körülbelül. De pont itt látni piszkosul át, mi is, szomszéd is.


Nem akarom feltörni a betont meg szenvedni vele, hogy legyen ott föld helyette. A télállóság és az örökzöld mivolta a növénynek is fontos lenne. Dézsás történetet meg azért nem gondoltam, mert télen kifagy. 3 méter magas növényt meg hogy vigyek le a pincébe áttelelni (ha meg alacsonyabb, akkor nem sokat értem vele, mert az ablakunk még magasabban van, és szintén oda néz), meg akkor megint, télen be lehetne látni.


Ezért gondoltam a télálló bambuszra. Magas, viszonylag zárt és sűrű növésű.


Néztem az olasznádat nem ismertem, ez is hasonló, jól néz ki, de úgy látom tényleg sekély gyökérzetű (mint valami óriási ászkarák xd), szél nem tépi / dönti ki a helyéről? Meg ez megnő hat méterre? Az hatalmas, még a végén rámszólnak, mivel a kerítés tövében lenne az ültetés, nem méterekre tőle.

2021. márc. 17. 10:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja meg ez virágporoz rendesen ahogy látom (perjeféle), ha valaki allergiás lenne rá, szidnának mint a bokrot a környéken.
2021. márc. 17. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy bambusznál sűrű szövésű dróthálót kell lefektetni (kosár szerűen), aminek lyukain a bambusz föld alatti hajtásai nem tudnak áthatolni. Én óvatos lennék és nem kísérleteznék bambusszal, mert a kis réseken is áthatoló gyökerű növények hatalmas pusztítást tudnak létrehozni az építményekben. Gondolj arra is, hogy a kerítéstől számított 1/2 méteres sávba tudomásom szerint nem szabad növényt ültetni.

Olcsón támfalat legfeljebb ingyen elvihető bontott anyagból tudsz építeni, de a szállítási költség akkor is felmerül. Szerintem a legolcsóbb, ha felépítesz egy nagyobb lyukú hálóból vagy betonacélból álló rácsozatot, amire valamilyen kúszónövényből felfuttatsz hajtásokat (télálló lonc, borostyán stb.). Ehhez még falazat sem kell, csak pár helyen a talajhoz rögzíteni.

2021. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 igen, erre gondoltam én is, hogy előbb-utóbb "kikapnék" valami szervtől hogy mit keres a kerítés tövében a nagy növényzet.


Na akkor keresek tovább ötletek terén. Köszönöm.


Pedig tetszik az a bambusz...

2021. márc. 17. 11:48
 7/9 A kérdező kommentje:

És ilyesmi?


[link]


Hordanék oda földet, és arra építenék fel egy ilyen rézsűfalat. Bár ez se két forint darabja. Szétcsúszhat idővel az esőzések miatt?

2021. márc. 17. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
ESetleg.... drótkerítés, majd vágott náddal ráburkolni? Nyilván nem tudjuk milyen az átláthatósági viszonyrendszer.
2021. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A betonhoz biztosan lehet rögzíteni a tartóoszlopokat, kifeszíteni és rárakni. olcsó megoldás, azonnal takar, gond nem lesz vele.
2021. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!