Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lemosó permetezés: Mivel...

Lemosó permetezés: Mivel ártok jobban a sárgabaracknak?

Figyelt kérdés
A fánkon jó néhány rügy már kipattant, pár ki is virágzott. Kezdőként nem tudom eldönteni az a rosszabb, ha ilyen állapotban még lemosó permetezéssel kezelem, vagy az, ha idén kihagyom belőle.

#sárgabarack #permetezés #kipattant rügyek
2021. márc. 17. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet lemosózni.
2021. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kérdés mivel mosózól? Bordói+kén(gyári keverék) még elmegy, a többit nem tudom. A szél miatt azt hiszem kihagyom a második lemosást(két hete volt az első)

Ha a szél eláll akkor reggel (vagy naplementekor) megpróbálhatod.


Szerintem.

2021. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vegesol eReS-sel fújnám. Az is gond, hogy a héten esőt mutat nappalra, éjszakákra fagyot, meg viharos szél is fúj pár napja, így nem tudom mikor engedi az idő. Egyrészt úgyis elfagy még, ami annyira kinyílt, másrészt nem tudom mennyire károsítja a maradékot, ha most még adok neki rezet.

A két héttel ezelőtti permetezést hogyan csináltad? Már lemetszettél akkorra vagy még metszetlenül fújtad le?

2021. márc. 17. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lemosó csak a kinyíltakat viszi le. Ha biztos vagy benne, hogy ezek úgyis elfagynak, akkor csináld, ha meg esetleg túlélik a fagyot, akkor pedig várj még pár napot, és mehet valami felszívódó a virágmonília ellen. Az sokkal fontosabb, mint a lemosó.
2021. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az tanácsokat! Meglátom milyen károkat okoz a fagy, utána hétvégén lefújom, amint engedi az idő.
2021. márc. 18. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!