Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi az igazság a kerti tavakkal...

Mi az igazság a kerti tavakkal kapcsolatban? Valóban kell bele külön levegőztető, vízszűrő, vízmelegítő, anyámkínja?

Figyelt kérdés
Mostanában ezekbe ütközöm a nagyon okos hozzáértőktől, pedig gyerekként volt tavunk és csak egy kis szökökút volt benne és télen nem hagytuk befagyni és mindig átteleltek a halak, sőt, szaporodtak ezerrel. Tehát akkor kell bele, vagy miért kell bele, vagy nem kell bele és az egész csak üzlet és lehúzás? Vagy csak kisebb tavakba kell?

2021. márc. 25. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a fagyhatár alatt van a tó alja, akkor át tudnak telelni benne a halak. Eleinte nálam is volt benne szűrő meg szökőkút, de már évek óta nem használom ezeket.

Nálam félárnyékos helyen van a kis kerti tó, így nem kell vele semmit se csinálni. Gyakorlatilag gondozás mentes.

Viszont az aranyhalakat kifogták a macskák. Így már csak tavirózsák és vízililiom van benne.

2021. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nekem egy 15 m3-es tavam van. Igen egy vízforgató kell bele mert megbuggyanna a víz szerintem. Legalábbis mikor elromlott rosszabbul nézett ki a víz már két három nap múlva. 5-6 ezer forintos tétel. Szűrni én nem szűröm . Rengeteg a hal iszonyat drága berendezés kellene nagy áramfogyasztással. Meg uv szűrő amibe az égőt vagy két évente cserélni kellene. Az se olcsó. Levegőztető akkor kell és szükséges ha pontyokat is tartasz. Azok nem bírják anélkül a nyári kánikulában. Az aranyhalak elvannak anélkül is. Télen is forgatom a vizet így nem fagy be zeljesen. Ha már annyira algás hogy olyan int a spenoótlecsrélem a vizet. De egy tipp ha szerzelárszamát teszel egy krumpliszsákba a csobogó alá sose lesz algás a vized.
2021. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
# árpaszalmát #
2021. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Igen egy vízforgató kell bele mert megbuggyanna a víz szerintem."


Gondolom nekünk ezt a szökőkút végezte, hisz az folyamatosan forgatta a vizet benne. Te milyen típusut használsz?

2021. márc. 25. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:

mindentudó99!

Én arra jutottam, hogy ebay kb. 6000 forint, vagy talán annyi sem, az eredetileg akváriumba való. Simán bírja 4-5 évig! Nekem van szűrőm, így a szűrő házába van építve, de ha nem használsz szűrőt, simán átkergeted a vizet egy vödrön, vagy egy vastagabb PVC csövön és letömítve ezt beleépíted, letömíteni simán lehet kábelbevezető töm.szelencével. Magyar boltból irdatlan lóvé, az eredeti szűrűbe az eredeti UV cső 26 ezer forint lett volna. :D Röhej! Kínaiaktól 20 ezerrel olcsóbb. Nálam UV nélkül 2-3 hét és zöld a víz.

2021. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
A szivattyút én is Kínából rendeltem. Árpaszalmát kellene szereznem.
2021. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen van benne jelenleg: [link]


3000 Ft! Szerintem nem pénz érte.


A kérdésre meg nem válaszoltam... :)

Levegőztető nem feltétlen szükséges, ha csobogtatod a vizet, viszont vízforgató többek között ezért is szükséges. Melegíteni nem szoktam a vizet, nálam is vannak halak, a halak áttelelnek, ha nem fagy be a tó alja, azaz a legmélyebb pontja is min. 1 méternél több, akkor nem fog befagyni és áttelelnek. Növényzet és folyami homok az aljára már csak ezért is szükséges, mert a növényzet gyökerénél, vagy ha ültetőedénybe ültetsz akkor az edény aljánál fognak telelni, ott csinálnak fészket.

Szűrőt én javasolnék, meg egy UV lámpát is. Szűrőnek megteszi az is, amit mindentudó99 javasolt, de ha ilyesmi nincs a közeledbe, (mert hogy azt nyilván cserélgetni kell!) akkor vagy veszel egy szűrőt, vagy építesz.

Építeni sem nehéz. Kell hozzá szűrőbetét:

[link]

A 2cm-esből kell kettő. Majd ezek alá egy durvább, pl. ilyen:

[link]


ebből az XL-es


Csinálsz egy házat pl. 250-es PVC csőből, amit ledugózol, vagy egy jól zárható vödörből, kisebb bilincses hordóból. A ház közepén át kell vezetni egy csövet, lehetőleg akkorát, amibe mindjárt belefér az UV lámpa is és akkor minden letudva 1 helyen. A felszívott víz a ház közepén, ebbe a csőbe fut bele, lemegy a ház aljáig, ott csinálsz távolságtartót, hogy a szűrőbetét ne süllyedjen le teljesen az aljára, majd átfolyik a szűrőbetéteken a víz és csinálsz egy kivezetést is (valahol a szélén), ahol a szűrt víz távozik. Ennyiből áll egy gyári szűrő is! Ezek a szűrőbetétek gyak. örökösek, úgy nézd az árát! 2 hetente illik a szűrőt szétszedni és a szűrőbetéteket elmosni. Amit kimosol, azzal jó öntözni, szeretik a növények.

2021. márc. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egy igazi tiszta kerti tó az igényed, nem pedig egy algásodó, büdösödő vizes gödör, akkor feltétlenül szükséges a tótechnika: szűrő, levegőztető, UV illetve az egész tó heti rendszerességű karbantartása.

Olyan 150m3-től lesz "öntisztuló" de ez sem nem azt jelenti hogy "karbantartás mentes",hanem csak aktívan nem kell szűrni a vizet.

2021. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!