Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy házi vízmű tartályát...

Zoligeza kérdése:

Ha egy házi vízmű tartályát kiiktatom, akkor is működőképes lesz?

Figyelt kérdés
Kilyukadt a tartályban a gumimembrán. Gondoltam veszek áramlásszabályzót, így nem kell ezzel a problémával foglalkozni. Aztán gondoltam, hogy a nyomás kapcsoló is kb. ezt tudja, tehát folyamatos üzem lesz szakaszos helyett, csak esetleg a csepegő vizet nem veszi észre és nem kapcsol le. De ez nem lenne nekem probléma.

2021. márc. 27. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha be akarod dögleszteni a motort a kibe kapcsolgatással, hajrá.

A két berendezés ami szted ugyan sz, az teljesen más, és ezért a nevük is.

2021. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó és nem lesz tartós. Evidens ha nem kellene a tartály akkor nem azzal szerelnék.Sima szivattyú inkább például locsolásra.
2021. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
előttem megmondták. Akármilyen puffertartály mindnképpen kell.
2021. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es: Miben más? Abban is van egy nyomáskapcsoló, ha jól tudom. Ott is folyamatos üzemű a szivattyú. Miben más akkor?
2021. márc. 27. 17:02
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as: Miért?
2021. márc. 27. 17:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Az áramláskapcsoló, nyomásesésnél csak bekapcsolja a szivattyút.

A házi vízmű nyomáskapcsolója be és kikapcsolja.

2021. márc. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os: Miért kapcsolná a nyomáskapcsoló ki? Ha nincs tartály és nem zárom a csapot, akkor végig csökkent nyomást érzékel, nem? Ezt csinálta szakadt gumimembrán esetén is.
2021. márc. 28. 00:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha keveset nyom, és nem tudja felnyomni a rendszert, vízelvételnél, akkor nem tud kikapcsolni.

De egy jól méretezett házi vízmű úgy működik. Azért nem megy a szivattyú, mert a tartàlyba összenyomott levegő adja a nyomát. Ha vízvétel közbe nem tudja ezt visszatermelni, akkor esik a nyomás, rossz a méretezés.

2021. márc. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 puritan ***** válasza:
Inkább csináld meg a hidrofort. Egy gumumembrán 1-2 ezer Ft, és nem nehéz kicserélni.
2021. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!