Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadrózsát/csipkét bele lehet...

Vadrózsát/csipkét bele lehet gyökereztetni hajtásdugvánnyal régen elpusztult/kivágott cseresznyefa törzsébe, amiben már évekkel ezelőtt keletkezett egy "természetes" lyuk?

Figyelt kérdés
Rózsafajta mindkettő, ezért lehet, hogy átvenné a régi fa betegségét, ha volt neki... mindenképp szeretnék beleültetni valamit, ha mást nem, egy berkenye csemetét.

2021. márc. 30. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nincsenek jellemző közös betegségeik, elég távoli rokonok.

De az a lyuk valószínűleg túl kicsi, hogy megéljen benne egy nagyobb növény. Mi értelme lenne amúgy? Ültess a lyukba valami egynyári virágot, ha annak elegendő.

2021. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Természetesen az értelme az lenne, hogy nem álldogálna ott egy rönk (bár évekig ott álldogált, sőt, már több is). Úgy gondoltam, hogy ahogy erősödik a beültetett növény, úgy fúrná át magát a porladó rönkmaradványon, mert már így is kicsit kijjebb bontottam a lyukat, hogy kellemesen be tudjam földelni a dugványt. Maga a jelenlegi lyuk mérete tehát nem túl nagy, de van annyira tág, hogy ez a kis növény meg tudjon gyökeresedni, onnantól meg már csak megoldja, főleg, hogy ez a fajta nem nagyon szokott kényeskedni, valóban, ahogy írod, kinő mindenhol jóformán. Egynyárival nem nagyon akarok szórakozni, ott egy bokor/cserje mutat jól.
2021. márc. 30. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, mert a kibicnek (azaz most nekem) semmi sem drága, de én megpróbálnám. Amennyire tudod, mélyítsd ki az üreget. A csipkebokor nagyon vitális, tehát a gyökerei bizonyára megtalálják egy bizonyos mélységig a helyüket. A földet, amit beleszórsz, kb. 10 centinként nyomkodd meg, hogy idővel ne süllyedjen el a szintje.
2021. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is azért gondoltam erre a megoldásra (egész pontosan japán rózsa 15 centis vékony, rügyes ágát fejtettem le), mert igazából semmit se vesztek vele, egy köztéri, szép bokor volt az alany. Szerintem is "az élet él és élni akar" elve fog érvényesülni :)
2021. márc. 30. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbáltad már kiszedni azt a rönköt?

Képzeld, én hogy jártam. Évekig kerülgettünk egy barackfa rönkjét. Pár hete brahiból megtámaszkodtam rajta, de úgy erősebben. Kezembe maradt az egész fa 😅

2021. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de nagyon alacsonyan van a rönk és igen vastag, közel fél méteres átmérője van. Inkább kivésni lehetne, ha nem jönne be, megpróbálom.
2021. márc. 30. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!