Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kullancs ellen kerti praktika?

Kullancs ellen kerti praktika?

Figyelt kérdés

Ki hogyan védekezik a kullancsokkal szemben?

Nem önmagunk védelme, hanem a kert a kérdés.

Sok helyen olvastam, citromfű, mentol (?) a testen használva hatásos lehet valamennyire.

Ebből kifolyólag gondoltam, ha ezeket ülteték, akkor csökkentheti a létszámukat? Hatalmas 1 hektráros kertünk van,falu,fák, kieső részen, hasonló területű szomszédságokkal. Rengeteg van nálunk.

Vegyszer lenne az utolsó, amihez folyamodnék. De ha valakinek van bevált fajta, kérem írja le.



2021. ápr. 1. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Nem szabad beengedni szőrös állatokat a területre. Sünt sem.
2021. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi levendulával próbálkoztunk, nem tudom kevesebb lett e tőle a kullancs. Magunkat fujjuk elsősorban, illetve Neostromosannal permetezzük alkalmanként a kritikus helyeket.

De engem is érdekel van e barmilyen természetes "ellenség".

2021. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1:

Hát kösz, szántó és fás terület vesz szinte körül , megannyi vaddal . És hatalmas a telek, hiába van kerítés és kutya.

Viszont nem láttam ,hogy bejönnének.

2021. ápr. 1. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

A "riasztó" növények ott hatnak, ahol vannak. 5 m-rel odébb már nem. Nekem van menta és levendula a kicsi városi udvaron, ennek ellenére a kutyából néha 5 kullancsot szedek ki, amikor előzőleg garantáltan nem mozdult ki az udvarról. Érdekes, hogy emberbe még soha nem ment egy se. Ezek szerint a kutya összeszedi mindet.

Tudtommal legális rovarölőszer sincs kullancs ellen, maradnak az illegálisok, rendszeresen használva. Az Actellic volt régebben engedélyezve. Nagy területen jó lehet, kicsi területen felesleges, mert a szomszédból napok alatt átjönnek az újabbak.

2021. ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!