Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok mondani gyorsan növő...

Tudnátok mondani gyorsan növő de szép fákat, bokrokat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorúfűz. Gyorsan nő meg szép is.
2021. ápr. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fűz, Akác
2021. ápr. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. ápr. 2. 10:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Szivesen
2021. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csavartfűz
2021. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyáriorgona, ha virágzó bokor is érdekel.
2021. ápr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan mi érdekelne, és milyen gyorsasággal növő, de nekem (és a napokban más is írta itt) tavaly ősszel a kertbe dobott őszibarackmagjaimból kikelt néhány, és csodaszép rózsaszínben virágzanak tegnap óta. :) Még dísznek is kiváló facsemeték.


És ugye egyszerű a módja, nem kell oltvány, nincs teendő, csak megeszed az őszibarackot, és huss, a kertbe. :) Ha "rossz helyen" nő, legfeljebb kigyomlálod. Évek múlva tüzifának is jó asszem, aki nem akarna őszibarackot magának. Igaz, nem sokáig virágzik egy huzamban, majd lesem, hogy meddig. :)

(Azt viszont nem tudom, hogy átlagosan hány év múlva hoznak termést, és hogy vajon mennyire tartja az eredeti fa gyümölcsének minőségét.)


Tudtommal sokféle rózsabokor van, amelyek csak egy kis metszést igénylenek máciusban (talán még a napokban se késő, aki akarja), ez is bejövős, ha gondolod, próbáld meg. Egy évben legalább kétszer virágoznak, van, amelyik 4-5 alkallommal is.

2021. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyírfa (betula pendula)

Tulipánfa (nem magnolia, az is szép, de nem nő gyorsan, liriodendron tulipifera)

Selyemakác (albizia julibrissin)

Bordó levelű nyár (ez is szép lehet, Populus deltoides 'Purple Tower')

Kányabangita (viburnum opulus)

Tűztövis (pyracantha coccinea)

Ezeket szépnek találom én. Most így dióhéjban.

2021. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csicsóka
2021. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!