Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudom egészségesen...

Hogyan tudom egészségesen tartani a fürtösáfonyámat?

Figyelt kérdés
Párkányon tartom cserépben és szeretném ha egészséges lenne. Nem szándékozom kiültetni, nem is tudnám hisz nincs kertem. Hogy csináljam? Öntözés? Föld? Időközök?

2021. ápr. 5. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon sehogy, mert kinövi az edényét.

Rövid távon úgy, hogy tápoldatozod, és szükség esetén nagyobb cserépbe ülteted, ameddig elfér a párkányon. Öntözni meg akkor kell, amikor kellően kiszáradt a földje. Ez nyilván a növény-edény aránytól, valamint az időjárástól függ.

2021. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van kifejezetten áfonya tápoldat, az fontos, mert az áfonyának speciális talaj kell.
2021. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, át fogom ültetni mikor kell, de nem tudom mikor ajánlott. Tudom hogy savanyú talaj kell neki és azt olvastam a kávézacc savanyítja a földet. Erről mit gondoltok?
2021. ápr. 7. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az áfonya termesztés legnagyobb ’titka’ a savanyú öntözővízben rejlik! Az áfonya ideális fejlődéséhez

4,5 – 4,8 pH értékű talajkörnyezet szükséges. Ezt egyszerű tőzeg-fenyő keverékkel elérni nem lehet. A

legnagyobb tévhit és a legtöbb kudarcot okozó félrevezető információ az, hogy az áfonyának savanyú

talaj kell. Ami alapvetően igaz, de a növény fejlődéséhez nem elég. A tőzeg és fenyő keverék indulásnak

jó, de a keverék savasságát egy átlagos magyar öntözővíz nagyon gyorsan ki fogja mosni, a keverék

lúgosodni fog, a növény pedig elpusztul. A savat gyökérkörnyezetet kizárólag úgy lehet hosszú távon

fenntartani, ha kizárólag erősen savas kémhatású öntözővizet és tápoldatot használunk. A növényt

ideális esetben úgy kell öntözni, hogy az öntöző víz 4,5 pH értékű és megtalálható benne minden olyan

tápanyag, amely az ideális fejlődéséhez szükséges.


Ezt az információt kaptam áfonya vásárláskor, ezért fontos az áfonya tápoldat. Én Garrit vettem, az OBI-ban

2021. ápr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kávézaccot felejtsd el. Simán savanyú kémhatású földet vegyél. Az nem elég, ha rá van írva, hogy áfonya föld, mert ezt ilyen 6,3-as pH-jú földekre is ráírják. Azt nézd, hogy 6 alatt van-e a pH. 5 körül a legjobb. Pl. a Florasca A kémhatás tekintetében jó, de nagyon agyagos egy cserepes növény számára. Ehhez még keverj tőzeget. Vagy valami nagyon laza virágföldet, ha találsz megfelelőt.

Átültetni természetesen akkor a legjobb, amikor még nincs kihajtva. De ha meg tudod csinálni, hogy ne essen szét a földje, hanem egyben át tudod ültetni, akkor mindegy, mikor csinálod.

2021. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kávézaccra azt olvastam hogy átültetéskor kell a földel elkeverni és így tartja a savanyúságát a földnek plusz adagolja a nyomelemeket belőle. Tehát hs veszek savanyúföldet majd tőzeggel és kávézsccal keverem az talán jó? Erről mit gondoltok?
2021. ápr. 8. 07:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól mondja az ötös, a kávézaccot felejtsd el! Ötletelő női képes hetilapok kommentelői találták ki, hogy a lefolyó duguláselhárításától a virágcserépig mindenre használható. De sose láttak se kávézaccot, akik ilyeneket írkálnak, se valódi élő növényt. EZ az ölet az íróasztal mellett született. Unaloműzőként. A szomszédom is bedől egy ilyen leírásnak, tiszta penész lett a kávézacc, alig élte túl a növény a gyakori átültetést...

Döccenj le a kávézaccról, ne erőltesd!

2021. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!