Kezdőoldal » Otthon » Kert » A japán szilvák közt is...

A japán szilvák közt is ugyanúgy károkat okozhat a sharka-vírus, mint a "klasszikus/sima" szilvafajták közt?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2021. ápr. 5. 11:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretnék permetszereket használni, ezért keresek rezisztenseket.
2021. ápr. 5. 11:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A japánszilvák is ugyanúgy érzékenyek a sharkára, mint a "rendes" szilvák, azaz egyik semennyire se, a másik meg nagyon.

De ennek nincs köze a permetezéshez, mert vírus ellen nem lehet permetezéssel védekezni. Fajtaválasztással tudsz védekezni.

Monília, levéltetű, poloskaszagú szilvadarázs, molyok, stb. ellen viszont ha nem permetezel, akkor vehetsz a boltban szilvát. Mire már lenne rendes termésed, akkorra odatalálnak hozzád, és lesz egy (több) felesleges, nem termő, mézharmattól csepegő, ronda beteg fád. Senki nem szórakozásból permetez, hanem muszájból.

2021. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért gondoltam megkérdezni, mert a Penyigei Nemtudomot néztem ki, azt elvileg nem is (volt) nagyon szokás se permetezni, se metszeni ott, ahol rengeteg volt belőle, százezer számra (erről volt is egy cikk). Meg nem messze tőlünk valami finom, utcafronti szép szilva is volt, amiből ottjártamkor ettem tavaly, de később láttam, hogy mindet hagyták a földön elrohadni. Nem tudom, akkor permetezhették-e. Ami még bizalmat ébresztett, az a parki vérszilva-állományunk, amihez senki nem nyúl, mégis állandóan tele lesz, ha le nem fagy. Bár akkor lehet, hogy azt kéne keresnem, mert én szeretem.
2021. ápr. 5. 23:37
 4/10 anonim ***** válasza:

A Nemtudom az Sharka-ellenálló, meg a gombabetegségeket is jól bírja állítólag. (Nekem nincs.) Viszont a hozzá megtévesztésig hasonló Boldogasszonyi az van, és a gyümölcsmonília imádja, a kártevők ellen ugyanúgy kell védeni, és ha nem szilvamag méretű termést akarok, hanem szép nagyokat, akkor jó erősen metszeni kell, mivel annyi szemet köt, ahány levele van, és ha nem metszem, nem tudja kinevelni, apró és ízetlen lesz.

A vérszilvából leszedsz párat a parkból, érdekességnek jó, de ezért nem érdemes a saját udvaron pocsékolni a helyet egy ilyen nagyra növő és gyenge minőséget termő fával. Inkább dolgozz vele évi 2 órát, és minőségi szilvád lesz. Szerintem. Aztán ha túl sok terem, akkor fel tudod használni, el tudod adni, el tudod ajándékozni.

2021. ápr. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Vérszilván azért tényleg nem nagyon gondolkozom, de az utcában nagyon kisszemű 3-4 fa van belőle (azt is szeretem), viszont a parkban szép nagyok és finomak. Ha lenne garancia, hogy itt is ilyen lenne...
2021. ápr. 6. 09:02
 6/10 A kérdező kommentje:
Melyik szilvafajtát ajánlanád, ha egyszerű, otthoni nyers és feldolgozott fogyasztását tekintem (a hozzá képest megfelelő, relatíve kevesebb védekezéssel együtt)? Stanley is toleráns a vírussal szemben és nagyszerű dolgokat írnak róla. Köszi!
2021. ápr. 7. 12:45
 7/10 anonim ***** válasza:
A Stanley az egyértelműen a legjobb fajta szilva, ehhez foghatót nem tudok, pedig tizenvalahány fajtám van jelenleg is, meg pártól már megszabadultam. Nyersen is kiváló, meg a szárazanyagtartalma is elég magas ahhoz, hogy jó lekvár legyen belőle. De természetesen védeni kell minden általános szilvaprobléma ellen. Plusz metszeni, mert hajlamos túlteremni magát, és legyengül. Azon felül, hogy nagy szemű gyümölcs helyett kicsi és nem túl jó terem. Kezelés nélkül a sharka is jobban rámegy. Egészséges és metszett fa jobban ellenáll mindennek.
2021. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ageniről, Penyigeiről összességében milyen a vélemény? Jelenleg azok vannak a kertben, de még csak 2-3 évesek.
2021. ápr. 7. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyiket se ültettem volna.

Penyigei nekem nincs. Az Ageni édes, zamatos, viszont apró és nem magvaváló, ezért friss fogyasztáson kívül nem való semmire. Sharkára erős levélfoltossággal utal.

2021. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Agenit viszont pont feldolgozásra ajánlják, úgy tudom, mert nagyon magas a cukortartalma.
2021. ápr. 7. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!