Kezdőoldal » Otthon » Kert » A cserepes virág földjén...

A cserepes virág földjén penész jelenik meg újra és újra, mi okozhatja és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy olvastam: ilyenkor a földcsere segít, és amennyi földet le lehet szedni a gyökérről, azt le kell szedni, majd friss föld.

Cserepet pedig előtte jó alaposan átmosni, akár ecetes vízzel.

2021. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pont a napokban tűnt fel ez a probléma. Én azt találtam hogy a fahéj elvileg segít, ezután fogom csak kipróbálni.
2021. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A fahéj milyen formában? Őrölt fahéjat a földre szórni?
2021. ápr. 9. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettél véletlenül valaki tanácsára kávézaccot a cserép földjébe?
2021. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem. Csak sima föld.
2021. ápr. 9. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a földben vannak nem elbomlott szerves anyagok, olyankor szokott ez előfordulni.
2021. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Agyonöntözöd, nem? Mert akkor elég beszüntetni a túlöntözést, és normális módon megvárni két öntözés közt, hogy a talaj felső része rendesen megszáradjon. Ha ez sikerül, akkor a penész nem él meg, és nem kell semmit csinálni.
2021. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Először a fahéjat pröbáltam ki, mégtöbb penész lett. Úgyhogy vagy én rontottam el valamit vagy ez egy rossz tanács, amiért nem hibáztatlak válaszoló, én is találtam erről cikket a neten. Nekem ez nem vált be, nem ajánlom.


Jön a földcsere. :)

2021. ápr. 27. 10:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Száraz talajon nem képzelhető el penész. Tehát csak annyi a teendő, hogy nem kell túlöntözni.
2021. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Én tanácsoltam a fahéjat, nekem azonnal megoldotta a problémát. :D

Amúgy a legfontosabb, hogy tüntesd el valahogy a penészt, és utána előzd meg: szellőztess többet és ne locsold túl a növényeket.

2021. ápr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!